XIX Niedziela Zwykła - 08.08.2021 r.

  1. Jutro święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę 11 sierpnia święto św. Klary. Porządek Mszy św. w tych dniach zwyczajny.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek wyjątkowo od godziny 16.00, dlatego, że o godz. 15.00 jest ślub.  Adoracja w dużym kościele.
  3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek 13 sierpnia na Mszę św. z Nieszporami o godz. 18.00, następnie różaniec i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.  
  4. W sobotę, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, Lubelska Piesza Pielgrzymka będzie wchodziła na Jasną Górę. To jest trudna pielgrzymka. Nasza grupa z Poczekajki idzie przez wszystkie dni w deszczu i chłodzie. Inne grupy maja tylko poszczególne etapy. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy podjęli pątniczy trud w tym wyjątkowym czasie. Dziękujemy naszym duszpasterzom: o. Piotrowi Krawczykowi, o. Andrzejowi Derdziukowi, wszystkim Braciom i Siostrom pielgrzymującym do Matki Bożej na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą.
  5. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w przyszłą niedzielę, 15 sierpnia. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Porządek Mszy św. niedzielny, wakacyjny, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 tylko dodatkowa wieczorna o godz. 19.30. W Uroczystość Wniebowzięcia, na zakończenie Mszy św. przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa płodów ziemi: zbóż, ziół, kwiatów i owoców, które przynosimy do świątyni, okazując w ten sposób wdzięczność Panu Bogu za dary natury i prosimy Boga o Jego błogosławieństwo.
  6. Jubileusz 70-lecia życia zakonnego będą obchodzić w przyszłą niedzielę: o. Henryk Krajewski i br. Kazimierz Jaworski. Mszy jubileuszowej o godz. 7.00 będzie przewodniczył Minister Prowincjalny br. Łukasz Woźniak. Polecamy Czcigodnych Jubilatów również Waszej wdzięczności i modlitwie przed Panem.
  7. Zachęcamy jeszcze do pielgrzymki autokarowej we wrześniu do św. Józefa w Kaliszu i w Karkonosze. Są jeszcze miejsca. Zachęcamy do jednodniowych pielgrzymek do Kalwarii Pacławskiej i Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca oraz nad Solinę. Informacje na plakatach i na stronie internetowej.
  8. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w wakacje tylko w niedziele do godz. 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela: Sierpniowe drogi Polaków. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł o św. Dominiku: Pod stopami braci.
  9. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony, za wsparcie materialne i duchowe. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam Bracia i Siostry, waszym Rodzinom, gościom przebywającym w naszej parafii, waszym bliskim przebywającym na wakacjach, życzymy obfitości Bożych darów i opieki Niepokalanego Serca Maryi.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Adamska z ul. Juranda; Antoni Domań z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…