XVIII Niedziela Zwykła - 01.08.2021 r.

  1. W odpowiedzi na apel Caritas i bpa Stanisława Budzika, jako parafia pragniemy wesprzeć poszkodowanych w ulewach i nawałnicach, jakie przeszły również w naszej Ojczyźnie. Dlatego dzisiaj, dobrowolną ofiarą składaną do puszek przy wyjściu z kościoła, można włączyć się w pomoc poszkodowanym.
  2. Sierpień jest miesiącem ważnych wydarzeń historyczno-narodowych w naszej Ojczyźnie. Takich jak chociażby kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego czy „Cudu nad Wisłą”. Jest to także miesiąc wielu ważnych świąt maryjnych oraz pielgrzymek, szczególnie na Jasną Górę, do duchowej stolicy naszej Ojczyzny. Dziękujemy Panu Bogu za opiekę nad nami naszej Matki i Królowej w licznych sanktuariach maryjnych. W sierpniu wybrzmiewa także mocno apel o trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w naszej modlitwie szczególnie o ludziach uzależnionych, aby mogli w wolności cieszyć się swoim życiem.
  3. Jutro będziemy obchodzić odpust Porcjunkuli, wspominając święto Matki Bożej Anielskiej. Porządek Mszy św. częściowo świąteczny, tzn.:  6.30; 7.30; 8.30; 10.00 i po południu godz. 18.00. Nie będzie o godz. 16.00. Odpust zupełny można uzyskać tego dnia pod zwykłymi warunkami, czyli: spowiedź, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.   
  4. W środę 4 sierpnia wyruszy Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem Eucharystia – prawdziwe Życie. Grupę kapucyńską nr 3 poprowadzi br. Piotr Krawczyk. Nasza grupa będzie szła tradycyjnie przez wszystkie etapy od 4 do 14 sierpnia. Jest to grupa namiotowa. Msza w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Przejście przez Al. Kraśnicką ok. godz. 8.30. Zachęcamy do wyjścia i przywitania pielgrzymów oraz do duchowej łączności z pielgrzymami i do modlitwy. W tym duchu można chociażby codziennie przez czas trwania pielgrzymki „wyruszyć” np. na Mszę św. o godzinie 18.00, albo jeszcze wcześniej na różaniec, który jest odmawiany o godz. 17.25.
  5. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota m-ca. Jak w każdy czwartek od godziny 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, szczególnie w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa o godz. 17.30. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z Nieszporami Maryjnymi, następnie różaniec, medytacja pierwszo-sobotnia oraz adoracja.
  7. Zachęcamy do pielgrzymki autokarowej do św. Józefa we wrześniu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje na stronie internetowej, w gablocie i u proboszcza. 
  8. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Życie w niedoczasie. Natomiast w Gościu Niedzielnym ważny artykuł: Trydent a kryzys Kościoła.
  9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Dziękujemy ofiarodawcom „Funduszu Idę z Tobą” wspierającym w ten sposób pielgrzymów. Dziękujemy również za wsparcie kuchni pielgrzymkowej. Wciąż jeszcze można coś uczynić w tym kierunku. Wszystkim pielgrzymom, duszpasterzom pielgrzymów, ekipie kuchni pielgrzymkowej życzymy dużo sił, zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach oraz wszystkim pracującym w tym czasie życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych na każdy dzień. Polecamy Was i Waszych bliskich Maryi, Królowej Aniołów.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryka Daniluk z ul. Juranda; Elżbieta Rak z ul. Wołodyjowskiego; Jan Semeniuk z ul. Krajewskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….