XVI Niedziela Zwykła - 18.07.2021 r.

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: W drogę do Źródła Życia. Stowarzyszenie MIVA Polska organizuje w tych dniach pomoc misjonarzom na środki transportu potrzebne w działalności misyjnej. W tym celu można złożyć dobrowolną ofiarę do wystawionych puszek. Poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców z racji wspomnienia św. Krzysztofa, odbędzie się w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., na wszystkich parkingach przykościelnych, czyli przy ul. Bohaterów Monte Cassino, przy ul. Pielęgniarek i przed kościołem. W związku z tym apelujemy do kierowców o większą odpowiedzialność na drogach, szacunek do innych osób kierujących pojazdami oraz do pieszych, realizowanie przykazania miłości bliźniego i wzajemną pomoc, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy również o modlitwie na początku każdej podróży!

 

 1. Przy tej okazji prosimy również o uszanowanie przestrzeni przed kościołem, gdzie podczas Mszy niedzielnych ta przestrzeń staje się miejscem modlitwy. Na górę, na oznaczone i przeznaczone do tego miejsca, mogą wjeżdżać tylko osoby z niepełnosprawnością.
 2. Czcicieli św. Józefa, Patrona trwającego Roku Rodziny, z racji na 19 dzień miesiąca, zapraszamy jutro 19 lipca na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. W środę swoje imieniny będzie obchodził br. Daniel Stelmaszek, misjonarz i kapelan szpitala na Kraśnickiej. Msza św. w jego intencji w środę o godz. 6.30. Polecamy solenizanta również Waszej modlitwie.
 4. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w czwartek 22 lipca o godzinie 18.00. Przed Mszą św. różaniec. Intencje do różańca i na Mszę św. można składać w zakrystii.
 5. W piątek 23 lipca, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził o. Krzysztof Groszyk – kapelan szpitala na Kraśnickiej. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w przyszły poniedziałek na godz. 6.30.

 

 1. Zainteresowanych Pieszą Pielgrzymką Lubelską w Grupie nr 3 odsyłamy na stronę internetową parafii oraz „Trójeczki”. Grupa nr 3 idzie na całość, od początku do końca! W kancelarii lub zakrystii można również podawać intencje na pielgrzymkę oraz ofiary na „Fundusz Idę z Tobą” wspierające pielgrzymów. Ofiary można również przekazać na konto parafialne z dopiskiem „Fundusz idę z Tobą”. Prosimy również o wsparcie kuchni pielgrzymkowej jakąś jadalną roślinką, warzywem lub czymkolwiek jadalnym i zdrowym. Dary natury można przywozić na furtę klasztorną przed wyruszeniem pielgrzymki. Bóg zapłać

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Przez najbliższy miesiąc będzie czynna tylko w niedziele do 14.30. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł: Dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom? W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Dzieci „gorszego Boga”. Do redakcji Zwiastuna można wysyłać osobiste świadectwa spotkania z Prymasem Tysiąclecia Kard. Stefanem Wyszyńskim.  

 

 1. Dziękujemy za wszelkie dobro, za duchowe wsparcie i  pomoc materialną. Niech Duch Święty przychodzi z pomocą wszystkim Waszym potrzebom i słabościom. Życzymy Wam na ten nowy tydzień Bożej opieki i wstawiennictwa Niepokalanego Serca Maryi. 

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym  tygodniu do wieczności odeszli: Anna Drozd z ul. Farmaceutycznej; Maria Wiślińska oraz Marianna Głuchowska z ul. Irydiona; Zbigniew Panasiuk z ul. Wołodyjowskiego; Halina Zofia Czerniakiewicz oraz Ewa Pielecka z ul. Krasińskiego; Jarosław Zbigniew Lewartowicz z ul. Pielęgniarek; Marian Sobiesiak z ul. Herbowej.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…
 2.