IV Niedziela Zwykła - 04.07.2021 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli, do końca sierpnia, zmienia się porządek popołudniowy, tzn. nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a będzie dodatkowa o godz. 19.30.  
 2. Spowiedź codziennie w konfesjonałach, nie będzie na razie spowiedzi w kaplicy fatimskiej.
 3. Kancelaria parafialna czynna w wakacje tak samo. Tylko w soboty do godz. 18.00. Poradnia Rodzinna nie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także Poradnia Przedmałżeńska. 
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 15.00 do 18.00. Zapraszamy na chwile modlitwy w ciszy. 
 5. Przypominamy o zachowaniu zasad podczas przyjmowania Komunii św. Podchodzimy do Komunii w wyznaczonych rzędach. Komunia św. na rękę udzielana jest w rzędzie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej oraz przeciwlegle po drugiej stronie, czyli przy chrzcielnicy, dotyczy to niedzieli. W pozostałych rzędach Komunia św. bezpośrednio na język. Przy przyjmowaniu Komunii św. na rękę należy przygotować skrzyżowane dłonie, jedna na drugiej, i po przyjęciu Komunii od razu spożyć, stojąc przy szafarzu. Nie wolno „łapać” Hostii jedną ręką, nie wolno z Nią odchodzić! Bardzo prosimy o zachowanie tej zasady. Również innych uczestniczących w liturgii prosimy o to, jeśli zauważycie, że ktoś przyjął Komunię św. na rękę i z nią wychodzi,  należy taką osobę zatrzymać i poprosić o spożycie Komunii św. w swojej obecności. Bądźmy wszyscy za to odpowiedzialni.  
 6. Pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz „Szlakiem Piastowskim” do Karkonoszy organizowana jest we wrześniu. Informacje dla zainteresowanych w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy u proboszcza. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. Pojawiła się w parafii propozycja jednodniowych pielgrzymek do Kalwarii Pacławskiej, do sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca. Informacje szczegółowe oraz kontakt są na plakatach przed kościołem. Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą. 
 8. Hospicjum Dobrego Samarytanina dziękuje za kwestę przeprowadzoną minionej niedzieli na rzecz tej placówki. Złożone ofiary, które wyniosły kwotę 23,803 zł, dofinansują pomoc osobom umierającym. Bardzo serdecznie dziękujemy za taką hojność.
 9. O. Henryk Krajewski będzie obchodził swoje  90 urodziny. Zapraszamy w sobotę 10 lipca na Mszę św. w jego intencji na godz. 6.30, i polecamy czcigodnego Jubilata również Waszej modlitwie.
 10. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która czynna będzie w wakacje w piątki od 17 do 19.00, i w niedziele do 14.30. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej i dobrej książki. W tygodniku Niedziela artykuł: Przychodzi Kościół do młodych. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: Religia zastępcza. Są jeszcze ostatnie numery Zwiastuna. 
 11. Dziękujemy Wam za duchowe i materialne wsparcie naszego kościoła. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy i wakacje, ale także zostającym w domach życzymy bezpiecznego odpoczynku, zdrowia oraz błogosławionego czasu. Polecamy Was wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Włodzimierz Lemieszek z ul. Parady; Józef Stryczniewicz z ul. Wołodyjowskiego; Halina Budzyńska z ul. Herbowej; Maciej Piotr Schindler z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….