XIII Niedziela Zwykła - 27.06.2021 r.

 1. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na ostatnie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30. 
 2. Wystawa ikon, które w ostatnim czasie powstawały podczas warsztatów na Poczekajce, jest do obejrzenia jeszcze dzisiaj w galerii w amfiteatrze. 
 3. Skończył się rok szkolny. Wszystkich uczniów i nauczycieli polecamy Opatrzności Bożej i życzymy bezpiecznych i dobrych wakacji. Już od przyszłej niedzieli, przez cały lipiec i sierpień, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 19.30.
 4. We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. świąteczny: rano 6.30, 7.30, 8.30 i wieczorem o godz. 18.00. Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie katedry lubelskiej i odmówienie tam wyznaczonych modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby i wszelkie działania prowadzone przez Stolicę Apostolską. Jest to również dzień szczególnej modlitwy za następcę św. Piotra, czyli obecnego papieża Franciszka oraz pierwsza rocznica święceń biskupich bpa Adama Baba. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. We wtorek, w naszej wspólnocie zakonnej, swoje imieniny będą obchodzić Bracia: Piotr Doleżoł, Paweł Gondek, Paweł Kaczorek, Piotr Krawczyk, Piotr Zacharski. Msza św. imieninowa za naszych solenizantów we wtorek o godz. 6.30. Zapraszamy serdecznie i polecamy ich również Waszej modlitwie.
 6. W sobotę 3 lipca, w Archikatedrze Lubelskiej Święto NMP Płaczącej.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:
 • I czwartek – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00
 • I piątek – nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa o godz. 17.30
 • I sobota – Msza św. z nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszo sobotnia oraz różaniec.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna w wakacje tak samo, czyli w godz. od 16.00 do 19.00. Tylko w soboty do godz. 18.00. Poradnia Rodzinna nie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także poradnia przedmałżeńska dla narzeczonych.
 2. Spowiedź codziennie po południu od godz. 17.30, i rano przed każdą Msza św. Spowiedź już tylko w konfesjonałach, nie będzie w kaplicy Matki Bożej.
 3. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Czynna w niedziele do 14.30. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł Ślady Boga. Natomiast w tygodniku Niedziela chociażby artykuł: Jak powrócić do Serca Jezusa. Na stolikach jest również nasza gazetka parafialna
 4. W przyszłą niedzielę będzie można dobrowolną ofiarą do puszki wesprzeć siostry albertynki prowadzące dom pomocy na Ukrainie.  Będziemy gościć s. Hieronimę.
 5. Kochani Parafianie i Goście, życzymy Wam wszystkim obfitości Bożych darów i serca otwartego na Boga i Jego słowo. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy życzymy bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku i odnajdywania Boga w śladach, które zostawia na ziemi. Dziękujemy Wam kochani za wszelkie dobro, za wsparcie materialne i duchowe.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszła: Zofia Momora z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz  jej  dać Panie….