XII Niedziela Zwykła - 20.06.2021 r.

 1. Przypominamy, że z dniem dzisiejszym zniesiona została dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i w święta nakazane, nadana z powodu pandemii covid-19.
 2. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

 3. Dzisiaj ostatnia transmisja Mszy św. dla dzieci w wersji on-line.

 1. (Nie czytać o godz 7.00) Zapraszamy dziś do amfiteatru na wystawę ikon. Zaprezentowane będą prace, które powstały podczas warsztatów pisania ikon, jakie odbywają się na Poczekajce. Wystawę będzie można obejrzeć dzisiaj i w przyszłą niedzielę.

 1. W kancelarii parafialnej można zamawiać zdjęcia z małżeńskich jubileuszy.

 2. Wrześniowy numer naszego pisma Zwiastun, ze względu na planowaną 12 września beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego, pragniemy poświęcić tej wielkiej postaci. Zachęcamy zatem do współredagowania tego numeru. Zapraszamy wszystkich, którzy osobę Prymasa Wyszyńskiego mieli okazję spotkać lub poznać do napisania wspomnienia. Prosimy je przesyłać na mailowy adres redakcji: pismozwiastun@wp.pl lub pozostawić w kancelarii parafialnej. Na teksty czekamy do 15 sierpnia.

 1. W środę obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożej mądrości, wiary i odwagi w pełnieniu tej niepowtarzalnej, życiowej roli. Polecamy wszystkich ojców opiece św. Józefa.

 2. Msza wotywna o Św. Ricie we wtorek o godz. 18.00. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można składać w zakrystii. Intencje będą odczytywane od godz. 17.15

 3. W środę o godz. 18.00 Msza wotywna o św. o. Pio. Intencje na tę Mszę św. można składać w zakrystii.

 4. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Jednocześnie tego dnia zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które rozpoczynamy o godz. 17.30.

 5. Sakrament spowiedzi od wakacji będzie tylko w konfesjonałach.

 1. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji oraz odbudowania swojej relacji do Boga i do Kościoła poprzez powrót do sakramentów: szczególnie spowiedzi i Eucharystii. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkół i przedszkoli za trudną pracę dydaktyczną i wychowawczą młodego pokolenia i życzymy Wam wszystkim odpoczynku i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim studentom, także naszym braciom seminarzystom, życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej.

 1. (OGŁOSZENIE tylko po Mszach o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00).

Zapraszamy na bezpłatne kursy obsługi Internetu, komputera i smartfona, szczególnie seniorów i wszystkich innych, którzy nieśmiało korzystają z nowych technologii lub którzy chcą używać ich lepiej i bezpieczniej. Szczegóły można zasięgnąć dzisiaj po wyjściu z kościoła przy głównych drzwiach u prowadzącego kursy.

 1. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Mirosław Kalinowski, Rektor KULu i Prezes Hospicjum Dobrego Samarytanina. Przed kościołem będzie można wtedy wesprzeć potrzeby Hospicjum Dobrego Samarytanina dobrowolną ofiarą do puszki.

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł Otwarte drzwi – kościół nie przekreśla tych, którzy go opuścili, natomiast w Niedzieli artykuł: Wyrwani aborcji. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest przedwakacyjny numer naszej gazetki parafialnej ZWIASTUN, a w nim bardzo ciekawa fotogaleria z ostatnich wydarzeń i sprawozdanie z życia parafii podczas wizytacji pasterskiej. Zachęcamy do nabycia.

 2. Wszystkim Wam kochani Parafianie, Przyjaciele Poczekajki, Sympatycy i Dobrodzieje życzymy odważnego kroczenia za Jezusem drogą prawdy i wierności. Dziękujemy za wszelkie dobro i wsparcie materialne kościoła i klasztoru. Niech Bóg obdarzy Was hojnie wszelkimi potrzebnymi darami.

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Bociąg z ul. Krasińskiego, Dorota Siłaczuk z ul. Ułanów, Marianna Kosmala z ul. Skrzetuskiego, Lidia Klukowska – Siczek. Z przykrością zawiadamiamy, że 12 czerwca w Stambule w Turcji zmarł nasz współbrat Jacek Nowacki, który pracował na poczekajce w latach 2006 – 2011, a w latach 2009 – 2011 był gwardianem klasztoru. Przeżył 52 lata, 31 lat w zakonie, 25 lat w kapłaństwie. Pogrzeb odbył się wczoraj w Stambule. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w naszym kościele w środę, 23. 06. O godz 18.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….