X Niedziela Zwykła - 06.06.2021 r.

  1. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj o godz. 15.00.
  2. Transmisje Mszy on-line dla dzieci tylko do 21 czerwca włącznie. Zapraszamy już na Msze św. do kościoła.
  3. Po Uroczystości Bożego Ciała, w tym tygodniu trwają jeszcze codziennie procesje eucharystyczne, które są połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Zapraszamy na te nabożeństwa oraz do udziału w procesji i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy też dzieci komunijne i młodsze do sypania kwiatów. Prosimy o pomoc w dostarczaniu kwiatów do sypania i dziękujemy bardzo za tę pomoc wszystkim, którzy przynoszą dzieciom kwiaty do sypania.
  4. W czwartek, na zakończenie tzw. „oktawy Bożego Ciała”, po nabożeństwie czerwcowym, odbędzie się poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie. Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie jednak jeszcze w piątek z racji na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, i w sobotę, z racji na Uroczystość odpustu Niepokalanego Serca Maryi.
  5. W tym tygodniu, w ramach tzw. Dni Parafii na Poczekajce przed odpustem Niepokalanego Serca Maryi:
  • W czwartek Dzień Seniora. Na godz. 18.00 zapraszamy naszych seniorów, za których będziemy się modlić. Zapraszamy również dzieci i młodzież, aby modliły się razem z nami na Mszy św. za swoich ukochanych dziadków i babcie.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Rodziny. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla tegorocznych Jubilatów obchodzących okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa oraz błogosławieństwo rodzin. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!
  • W sobotę Odpust Niepokalanego Serca Maryi. Porządek tego dnia świąteczny. O godz. 6.05 Godzinki o NMP. Następnie Msze św. o godz. 30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie na godz. 18.00, żeby dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski i wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, którego doświadczyliśmy w minionym roku oraz będziemy na nowo zawierzać całą naszą wspólnotę parafialną Jej Niepokalanemu Sercu. Kancelaria tego dnia nie będzie czynna!

 

6.  Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania połączone z sakramentem spowiedzi w czwartek 10 czerwca o godz. 19.00 w kościele. 

7. Film dokumentalny o Bracie Kalikście będzie wyemitowany przez TV TRWAM w czwartek 10 czerwca o gdz. 17.30.

8.  Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu, kontener będzie podstawiony od poniedziałku do piątku wieczorem. Zachęcamy do czyszczenia magazynów z makulatury.

9.  Pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz „Szlakiem Piastowskim” do Karkonoszy organizowana jest we wrześniu. Informacje dla zainteresowanych w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Trwają zapisy.

10.  Zapraszamy do POCZYTAJKI. Polecamy dobrą książkę i prasę katolicką. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Z miłości do Serca. Natomiast w Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: Klucze do Eucharystii.

11.  Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza dzisiaj na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – koncert Łukasza Jemioły Swing Quintet. Koncert w amfiteatrze godz. 19.15. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

12.   Kochani Bracia i Siostry, na ten nadchodzący tydzień życzymy Wam otwartego serca na Boże natchnienia wspartego wstawiennictwem Patronki naszej parafii. Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkich młodych zmagających się z egzaminami  wspieramy modlitwą i życzymy im pomyślności. Niech Bóg Wam wszystkim błogosławi i zachowa w zdrowiu.

13.   Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Bogdan Piasecki z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz  mu  dać Panie….