UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 30.05.2021 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej, wynikający z III przykazania kościelnego.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Komunia Rocznicowa dla dzieci o godz. 14.30. 

 

 1. Jutro święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą trwały przez cały czerwiec również o godz. 17.30.

 

 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Braci z Drogi Neokatechumenalnej oraz małżeństwa z Kościoła Domowego. Prosimy parafian o udekorowanie mieszkań symbolami eucharystycznymi. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania, o zaangażowanie w procesję: do niesienia baldachimu oraz chorągwi; do śpiewu i adoracji, do publicznej manifestacji wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Można wziąć ze sobą teksty pieśni eucharystycznych do śpiewania. Zapraszamy również dzieci I Komunijne i rocznicowe, niech przyjdą w uroczystych strojach na Mszę św. i procesję. Odpust zupełny może uzyskać wierny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

 

 1. Procesja eucharystyczna podczas „Oktawy Uroczystości Bożego Ciała” będzie się odbywała codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Prosimy, żeby przez całą oktawę nie zostawiać samochodów wokół kościoła, również na dole, gdyż to utrudnia przejście procesji. Prosimy rodziców i katechetów o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów podczas procesji eucharystycznych, i już z góry serdecznie za to dziękujemy.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek oraz I Sobota miesiąca. Z racji na tzw. „długi weekend” dzieci zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00. Nie będzie dodatkowej Mszy św. pierwszo-piątkowej dla dzieci o godz. 16.30. Spowiedź w dowolnym dniu. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z nieszporami maryjnymi oraz czuwanie modlitewne po Mszy, różaniec i medytacja.

 

 1. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił o. Stanisław Miciuk, jako przygotowanie do Uroczystości odpustu parafialnego Niepokalanego Serca Maryi. 
 2. Spotkanie Członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. 

 

 1. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa, które odbędzie się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli w piątek 11 czerwca, na Mszy św. o godz. 18.00.  Zapisy do końca maja.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na dwa kolejne wydarzenia w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba”: dzisiaj o godz. 15.00 w amfiteatrze dla dzieci „Kocie opowieści o Lublinie”, a w przyszłą niedzielę koncert Łukasza Jemioły Swing Quintet, również w amfiteatrze o godz. 19.15. Wstęp wolny. Ilość miejsc jednak ograniczona.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam znaleźć niespodzianki na Dzień Dziecka. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela temat numeru: Depresja ma twarz dziecka.  W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Dostęp do jasności niedostępnej.  Dla dzieci jest czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

 

 1. Wszystkim Wam dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne. Państwu Zofii i Henrykowi Polskim dziękujemy za ofiarowanie kwiatów wokół kościoła. Wszystkim Wam Kochani Parafianie, Sympatycy i Goście życzymy trwania w przyjaźni z Jezusem. Niech miłość Boga Ojca wypełnia Wasze serca w mocy Ducha Świętego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej  w minionym  tygodniu do wieczności odeszli:  Kazimierz Wojciech Bastrowski z ul. Skrzetuskiego; Jan Włodzimierz Błoński z ul. Krasińskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie