UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - 23.05.2021 r.

  1. W dniu dzisiejszym za uroczyste odśpiewanie lub odmówienie w kościele hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

 

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 br Marcin Jurek złoży  swoją profesję wieczystą na ręce Ministra Prowincjalnego. Wdzięczni Panu Bogu za dar jego powołania, polecamy go Niepokalanemu Sercu Maryi oraz Waszym modlitwom wstawienniczym.

 

  1. Transmisje Mszy św. dla dzieci on-line od dzisiaj znów wracają na godz. 11.30.

 

  1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dalej porządek Mszy świąteczny, czyli 6.30; 7.30; 8.30; 10.00 oraz wieczorem o godz. 18.00.

 

  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew litanii do Matki Bożej, powierzając w tej modlitwie wszystkie sprawy naszych rodzin, Ojczyzny i sprawy Kościoła.

 

  1. W środę 26 maja Dzień Matki. Dziękujemy wszystkim Kobietom-Matkom z okazji tego dnia, za dar przekazanego życia i macierzyństwa, za wszelki trud, miłość i łzy oraz życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Józefa.

 

  1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę za kapłanów.

 

  1. Nabożeństwo uzdrowienia również w czwartek 27 maja. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 Msza św., a po Mszy dalszy ciąg nabożeństwa.

 

  1. Spotkanie organizacyjne dla zgłoszonych kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 28 maja. Spotkanie w amfiteatrze o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

 

 

        10. Komunia rocznicowa dla dzieci i ich rodzin w dwóch grupach: w sobotę 29 maja grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38, w niedzielę o godz. 14.30 pozostałe dzieci. 

11. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – na przedstawienie “Teatru w ogrodzie” pt. “Kocie opowieści o Lublinie”. Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka, w niedzielę 30 maja o godz. 15.00 w amfiteatrze. Szczegóły na stronie internetowej.   

12. Jubilatów małżeńskich, obchodzących w tym roku okrągłe rocznice, chcemy zaprosić na uroczyste odnowienie sakramentu małżeństwa, które odbędzie się na Mszy św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

                                                

13. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam znaleźć niespodzianki na Dzień Matki. Polecamy również dobrą książkę oraz prasę katolicką. Dla dzieci jest już czerwcowy Mały Gość Niedzielny, a na stolikach w kościele jest jeszcze majowy Zwiastun.

 

14.  Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy zaprasza na spotkanie z ks. Markiem Dziewieckim. Temat spotkania: „Jak komunikować, żeby wychowywać”. Spotkanie w amfiteatrze 8 czerwca. Szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

15.  Dziękujemy Wam Kochani za wszelkie wsparcie materialne i duchowe, za każde dobre słowo i modlitwę. Dziękujemy wszystkim wspólnotom za zaangażowanie w liturgię, szczególnie minionej niedzieli, podczas wizytacji pasterskiej bpa Józefa Wróbla. Niech obfitość darów Ducha Świętego stanie się Waszym udziałem. Na ten nowy tydzień, jeszcze majowy, powierzamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu NMP Matki Kościoła.

 

16.   Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Maria Grzesiak z ul. Juranda; Tadeusz Antoni Dziak z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….