V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 02.05.2021 r.

 1. Rozpoczynają się w naszej parafii I Komunie św. dla dzieci. W związku z obecną sytuacją, poszczególne grupy komunijne zostały podzielone na mniejsze, dlatego grup komunijnych jest więcej. Dzisiaj I Komunia będzie na Mszy św. o godz. 11.30 i 14.15. Prosimy, aby na tych Mszach nawa kościoła była zostawiona tylko dla dzieci i ich rodzin.
 2. Transmisja Mszy św. on-line przez cały miesiąc maj o godz. 10.00. Zmiana godziny jest podyktowana tym, że o godz. 11.30 są I Komunie św.  
 3. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.
 4. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Transmisja Mszy on-line o godz. 10.00. I Komunia św. dla dzieci jutro na Mszy św. o godz. 11.30 oraz na dodatkowej Mszy św. o godz. 14.15. Znów ta sama prośba do uczestników liturgii, aby zostawić nawę kościoła tylko dla rodzin komunijnych.
 5. W tym tygodniu I Czwartek oraz I Piątek miesiąca. Przypominamy, że w każdy czwartek jest adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań. W I piątek zapraszamy dzieci na spowiedź o godz. 16.00, a następnie Msza św. o godz. 16.30 i Komunia wynagradzająca Sercu Jezusa za popełnione grzechy.
 6. Uroczystość św. Stanisława, Biskupa Męczennika, Patrona Polski w sobotę 8 maja. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził bp diecezji lubelskiej Stanisław Budzik, a w naszej wspólnocie o. Stanisław Miciuk, nasz misjonarz. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę na godz. 6.30, i polecamy obu Solenizantów również Waszej modlitwie.
 7. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do kościoła na wspólny śpiew litanii do Matki Bożej, powierzając w tej modlitwie wszystkie sprawy naszych rodzin, ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, sprawy Ojczyzny i sprawy Kościoła.
 8. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje Maryjne w duchu św. Ludwika Grignion de Monfort. Rozpoczną się w środę 5 maja o godz. 19.00 w kościele.
 9. I Komunia św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 oraz na Mszy św. o godz. 13.00. W związku z tym, że prosimy, aby na te godziny zostawiać nawę kościoła wolną dla dzieci komunijnych, proponujemy za tydzień dodatkową Mszę św. o godz. 15.00, i zapraszamy na tę godzinę na Mszę św.   
 10. Odnowa w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin zaprasza na SEMINARIUM ODNOWY WIARY. Są to rekolekcje dla osób będących na początku drogi wiary lub pragnących ją pogłębić. Pierwsze spotkanie 10 maja o godz. 19.00 w amfiteatrze. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych na stolikach.
 11. Prosimy, żeby w rodzinach zainteresować się osobami starszymi, jeśli chodzi o spowiedź i Komunię św. Okazuje się, że coraz więcej ludzi umiera bez sakramentów. Jest to bardzo wielkie zaniedbanie najbliższej rodziny wobec swoich bliskich, którzy sami nie mogą przyjść do kościoła.
 12. Poszukujemy pokoju dla samotnej wdowy, lat 71, która posiada niewielką rentę i nie jest w stanie wynająć samodzielnego mieszkania. Jest osobą wierzącą, ale samotną, i nie ma bliskich, którzy by jej mogli pomóc. Informacje szczegółowe u proboszcza.
 13. Została odnowiona Figura św. Józefa, stojąca przed głównymi schodami do kościoła, tam gdzie znajdują się maszty flagowe. Dziękujemy panu Tomaszowi Baczewskiemu-Ciupak  za wykonanie tej pracy. Dziękujemy paniom, które troszczą się o kwiaty przy figurze św. Józefa, przy figurze Matki Bożej i św. o. Pio.
 14. „Zakręcona akcja” na Poczekajce, dotyczy zbierania plastikowych nakrętek na butelki na rzecz Hospicjum Małego Księcia. Nakrętki wrzucamy do pojemnika przy kancelarii, wewnątrz budynku. Zachęcamy i dziękujemy za włączanie się w tę akcję.
 15. Zapraszamy do POCZYTAJKI. Można tam nabyć pamiątki komunijne, flagi na święta majowe, prasę katolicką. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł: Święty (nie) tylko dla mężczyzn. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Jeszcze będzie normalnie. Jutro POCZYTAJKA bedzie otwarta od godz. 9.00  do 13.00.
 16. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – koncert pt. “Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu Trio Eufonia. Koncert w niedzielę 9 maja o godzinie 19.15 w wersji on-line.
 17. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Duch święty rozpala Wasze serca do coraz większej miłości bliźniego, do dawania świadectwa żywej wiary i miłości Boga. Życzymy Wam na ten nowy tydzień wszelkich potrzebnych darów i opieki Maryi Królowej Polski.
 18. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Andrzej Marian Podolski oraz Aleksandra Maria Połyńczuk z ul. Herbowej; Danuta Kęcik z ul. Skrzetuskiego; Łukasz Korkes z ul. Powstania Styczniowego; Józefa Olesiuk z ul. Irydiona; Halina Redko z ul. Romanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….