IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25.04.2021 r.

 1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna, nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, i rozpoczyna Tydzień Modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w modlitwie za wszystkich kapłanów oraz prośmy Boga o nowe, dobre, gorliwe powołania do służby w Kościele.

 

 1. Dzisiaj jeszcze transmisja Mszy św. on-line o godz. 11.30. Natomiast od przyszłej niedzieli, przez cały miesiąc maj, transmisja Mszy w wersji on-line będzie prowadzona o godz. 10.00. Zmiana godziny transmisji spowodowana jest tym, że o godz. 11.30 będą sprawowane I Komunie dla dzieci oraz komunia rocznicowa w ostatnią niedzielę maja.

 

 1. W związku z pierwszymi komuniami dzieci, prosimy również, aby w czasie Mszy św. o godz. 11.30, nawa główna kościoła była zostawiona tylko dla dzieci komunijnych i ich najbliższej rodziny. Dotyczy to niedzieli 2 maja, uroczystości 3 maja, niedzieli 9 maja, niedzieli 16 maja oraz niedzieli 30 maja. Osoby wprost nie związane z wydarzeniem I Komunii dzieci prosimy o udział na zewnątrz kościoła lub na Mszy o innej godzinie. Bardzo o to prosimy!  

 

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego jutro, o godz. 19.00, w sali konferencyjnej.

 

 1. Nabożeństwo uzdrowienia w najbliższy czwartek, czyli 29 kwietnia. Najpierw różaniec o godz. 17.30, następnie Eucharystia o godz. 18.00, a później dalszy ciąg nabożeństwa.

 

 

 1. Nabożeństwa majowe rozpoczną się od najbliższej soboty. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Jednocześnie najbliższa sobota jest pierwszą sobotą m-ca, dlatego zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. z nieszporami maryjnymi, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja pierwszo-sobotnia wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, w następną niedzielę  po Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. Pasterska wizytacja kanoniczna , odbywająca się w parafiach co 5 lat,  w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 16 maja. Program bardziej szczegółowy podamy bliżej tego terminu.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można jeszcze składać do końca kwietnia, czyli w tym tygodniu, w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00.

 

 1. Biuro Radia Maryja otwarte w niedzielę do godz. 13.00. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która czynna jest w niedzielę do 14.30. Można tam nabyć pamiątki pierwszokomunijne, flagi na święta majowe oraz  prasę katolicką. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł: Prawda o szczepionkach. A w Gościu Niedzielnym: Wszystkie ręce na pokład oraz artykuł Brat Kalikst z Poczekajki. Jest również MałyGość Niedzielny. 

 

 1. Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” jest do obejrzenia w naszym kościele dzisiaj, w tym tygodniu i w następną niedzielę. Dziękujemy za udostępnienie wystawy dyrektorowi IPN Oddział Lublin, panu Marcinowi Krzysztofikowi.   

 

 1. Dziękujemy Wam Kochani za Waszą obecność, za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne. Życzymy Wam Bożego pokoju i błogosławieństwa oraz polecamy Was wszystkich opiece i wstawiennictwu Matki Bożej i św. Józefa. Młodzieży, która dziś przyjmie (przyjęła) sakrament bierzmowania, życzymy trwania w przyjaźni z Jezusem i w ciągłej otwartości na moc Ducha Świętego. Dziękujemy za dzisiejsze dodatkowe wsparcie finansowe potrzeb naszej misji w parafii Cocobeach w Gabonie. Przed kościołem w tym celu będzie stał br. Krzysztof Przybylski z Sekretariatu Misyjnego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Adela Opalińska z ul. Wojciechowskiej; Zbigniew Jamroz z ul. Romanowskiego; Adam Antoni Wójcik z ul. Paśnikowskiego; Jerzy Gonder oraz Bogdan Domurad z ul. Herbowej; Jan Osior z ul. Wołodyjowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…