III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 18.04.2021 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Niech to będzie dla nas motywacją i zachętą do systematycznego czytania Biblii i medytacji nad Słowem Bożym. Zachęcamy szczególnie małżonków i rodziny do wspólnego gromadzenia się w domach wokół słowa Bożego, które oświeca nasze życie i prowadzi nas do Boga.
 2. Porządek Mszy św. niedzielnych zwyczajny, czyli nie ma już Mszy św. o godz. 15.00 i 19.00. Transmisja Mszy św. dla dzieci w wersji on-line w niedziele o godz. 11.30.
 3. Zapraszamy jeszcze dzisiaj na kolejne wydarzenie organizowane przez SPP Poczekajka – w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – koncert słowno-muzyczny pt. “Wspomnienie o kard. Stefanie Wyszyńskim” w wykonaniu p. Haliny Frąckowiak. Koncert dzisiaj o godz. 19.15, bez udziału publiczności, na żywo, w wersji on-line na kanale Stowarzyszenia PPP.

 

 1. Każdego 19 dnia miesiąca w tym roku, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. wotywna o św. Józefie, z racji na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny Amoris laetitia i ogłoszenie św. Józefa Patronem tego roku. Zainteresowanych zapraszamy jutro na godz. 18.00.   
 2. W tym tygodniu jeszcze:
 • Msza św. za wstawiennictwem św. Rity – we czwartek 22 kwietnia o godz. 18.00.
 • Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio – w piątek o godz. 18.00. To są Msze zbiorowe, intencje na te Msze można składać w zakrystii.
 1. Młodzież, która w przyszłą niedzielę, czyli 25 kwietnia ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, przychodzi do kościoła w czwartek i piątek na godz. 19.00. Sakrament bierzmowania, ze względu na obostrzenia sanitarne, będzie udzielany na dodatkowej Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30, na którą zapraszamy tylko bierzmowanych i najbliższą rodzinę. Tej Mszy będzie przewodniczył i sakramentu udzieli bp Artur Miziński.
 2. Za tydzień niedziela misyjna. Słowo Boże będzie głosił br. Daniel Stelmaszek. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia naszych misji, a dokładnie zakupu silnika do łódki, która jest niezbędna w dotarciu do wielu wiosek w parafii Cocobeach w Gabonie.
 3. Akcja „Makulatura na misje” od jutra do piątku wieczorem. Kontener na makulaturę już jest podstawiony przy kancelarii.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w poniedziałek 26 kwietnia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

 

 1. Zapraszamy do POCZYTAJKI, która czynna jest w niedzielę od 8.00 do 14.30, w środy i piątki od 17.00 do 19.00. Do nabycia bestseler: „Benedykt XVI. Życie” Petera Seewalda.  Polecamy również prasę katolicką. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł „o św. Józefie z Kalisza” – Boży pedagog;  w Gościu Niedzielnym artykuł: Nadzieja dla ozdrowieńców

 

 1. Fundacja Życie i Rodzina zbiera dzisiaj przed kościołem podpisy pod petycją Pilnuj Budżetu. Informacje szczegółowe dla zainteresowanych u organizatorów akcji.  

 

 1. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony: duchowe i materialne, za świadectwo wiary i modlitwy. Życzymy Wam na ten nowy tydzień światła Bożego słowa i trwania w przyjaźni z Jezusem. Polecamy Was wszystkich opiece Niepokalanego Serca Maryi i św. Józefa.