V NIEDZIELA WLKP - 21.03.2021 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji wielkopostnych, a wam Bracia i Siostry za udział w nich, za złożone ofiary na potrzeby parafii i sanktuarium bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego w Gdeszynie. Nauki rekolekcyjne można odsłuchać na stronie internetowej 
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych tylko ze Szkoły Podstawowej nr 38. Dodatkowa Msza św. dla wszystkich o godz. 15.00. Natomiast nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 19.00.
 3. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba”, na „MISTERIUM WIELKOPOSTNE”. Wystąpi archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES pod dyrekcją Attili Honti. Misterium będzie również transmitowane na żywo, na kanale YouTube SPP Poczekajka.
 4. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w piątki: o godz. 8.30 i godz. 17.00 dla wszystkich; o godz. 16. 00 dla dzieci, o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. Nabożeństwo „Gorzkie żale w niedziele o 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku po Mszy wieczornej do godz. 19.30. W czwartek adoracja od godz. 15.00.
 5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.
 6. Nabożeństwo uzdrowienia w najbliższy czwartek. Najpierw różaniec o godz. 17.30, następnie Eucharystia o godz. 18.00, a później dalszy ciąg nabożeństwa.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy św. zwyczajny. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w intencji ochrony życia oraz do popierania wszelkich działań w tej kwestii, zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje dzieła duchowej adopcji są wyłożone na stolikach. Wypełnione deklaracje będzie można złożyć do wystawionych koszyczków, a następnie zostaną złożone na ołtarzu podczas Mszy wieczornej.
 8. Dzień skupienia dla bierzmowanych w sobotę 27 marca. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii. Dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 oraz 19.00.
 10. Od dzisiaj zostaje otwarta POCZYTAJKA. Jest to dawny Punkt Książki, ale w nowej wersji i z nową nazwą. Prowadzenia podjęli się Państwo Wioleta i Krzysztof Werens, nasi parafianie. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i powodzenia. POCZYTAJKA będzie otwarta w niedzielę od godz. 8.00 do 14.30 oraz w środy i piątki od godz. 17.00 do 19.30. Od dzisiejszej niedzieli prasa katolicka jest do nabycia w POCZYTAJCE. Dzisiaj w świątecznej ofercie m.in. do nabycia są: stroiki, świeczniki oraz inne świąteczne przedmioty i książki w obniżonej cenie. Dodatkowo w POCZYTAJCE są do nabycia „Czekoladowe baranki wielkanocne”. Jest to akcja Caritasu zamiast „Chlebków dobroci”. Serdecznie zapraszamy.
 11. W związku z ogłoszeniem św. Józefa Patronem Roku Rodziny, organizowana jest w tym roku pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Szlakiem Piastowskim i Karkonosze. Pielgrzymka planowana jest od 4 do 11 września. Informacje dla zainteresowanych na stronie parafii i na tablicy ogłoszeń.
 12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek dobrowolny dar na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy bardzo za to dodatkowe wsparcie.
 13. Przed kościołem Fundacja Życie i Rodzina zbiera dzisiaj podpisy przeciwko finansowaniu ze środków publicznych miasta, akcji promujących aborcje czy ideologię LGBT.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Beata Stachurska z Al. Kraśnickiej, Stanisław Jedryszek z ul. Krasińskiego, Mieczysława Pucek z ul. Wołodyjowskiego, Marianna Wąsik z ul. Skrzetuskiego, Henryka Kazimiera Majewska z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..