IV NIEDZIELA WLKP - 14.03.2021 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Dzisiejsza dodatkowa Msza wieczorna o godz. 19.30 i o godz. 15.00. Msze św. z nauką  rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 oraz dodatkowa Msza św. dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19.30. Transmisja on-line  w niedzielę o godz. 11.30, w pozostałe dni o godz. 18.00. Spowiedź 30 min. przed każdą Mszą św. Ofiary składane na tacę w środę będą darem wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. Od poniedziałku do środy z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.15. Program rekolekcji umieszczony jest na plakatach przed kościołem i na stronie.

 

 1. Dodatkowo w ramach rekolekcji, chcemy Was zaprosić na możliwość cichej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30,  w dniach od poniedziałku do środy. Adoracja byłaby w konkretnych intencjach: w poniedziałek o ustanie pandemii i za zmarłych na skutek tego; we wtorek za naszą parafię i rodziny; w środę o powołania zakonne i kapłańskie za wstawiennictwem św. Józefa.

 

 1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Porządek Mszy św. zwyczajny. Pamiętajmy jednak, że ten dzień jest ważny ze względu na ogłoszenie św. Józefa Patronem roku, który od tej uroczystości na zalecenie papieża Franciszka, będzie obchodzony jako Rok Rodziny Amoris laeticia.

 

 1. W przyszłą niedzielę 21 marca o godz. 14.00 dodatkowa Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz ze Szkoły im. B. Chrobrego. Podczas Mszy odbędzie się poświęcenie medalików i modlitewników.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “POCZEKAJKA” zaprasza na pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba”, na „MUZYCZNE MISTERIUM WIELKOPOSTNE”. Wystąpi archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES pod dyrekcją ks. Attili Honti. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 19.15. Wszystkie inne szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii i stowarzyszenia. Już dziś serdecznie zapraszamy na to misterium. Z tego powodu  nie będzie za tydzień Mszy św. o godz. 19.00.

 

 1. Młodzież z klas VII lub starsza, która chce rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania, powinna do końca marca złożyć w kancelarii parafialnej deklaracje takiej woli. Formularz można pobrać ze strony parafialnej. Prosimy tylko, aby wypełnić formularz czytelnie, można również wysłać mailem.

 

 1. Domowa Szkoła im. Dzieci z Fatimy rozpoczęła rekrutację dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zaprasza rodziny, którym zależy na edukacji w środowisku katolickim oraz w rodzinnej atmosferze. Szkoła mieści się na Osiedlu Szerokie. Więcej szczegółów o tej nowatorskiej szkole podstawowej na plakatach oraz na stronie domowaszkola.edu.pl.

 

 1. Od przyszłej niedzieli zostanie otwarta POCZYTAJKA. Jest to dawny Punkt Książki, ale w nowej wersji i z nową nazwą. Po 15 latach prowadzenia Punku Książki przez Państwo Sabinę i Stanisława Marcowskich, którym bardzo wiele zawdzięczamy, i serdecznie jeszcze raz dziękujemy, znaleźli się nowi, chętni nasi parafianie, Państwo Wioleta i Krzysztof Werens, którzy w nowy sposób chcą się podjąć tego zadania. POCZYTAJKA będzie otwarta w niedzielę do 14.30, oraz w środy i piątki od godz. 17.00 do 19.30. Zmiana będzie dotyczyć również tego, że prasa katolicka będzie od tej chwili do nabycia w POCZYTAJCE.   

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonek na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła. Dziękujemy bardzo za to dodatkowe wsparcie.

 

 1. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je wypełniać, a odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.

 

 1. Osoby chore, które  przebywają w domach, a potrzebują spowiedzi i Komunii św.,  prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie podając adres i numer telefonu.

 

 1. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy owocnych rekolekcji, pokoju i wszelkiej ufności pokładanej w Bogu. Dziękujemy Wam, że jesteście, dziękujemy za każde Wasze dobre słowo, za wsparcie duchowe i materialne.
 2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 22 marca o godz. 19.00. Spotkanie w sali knferencyjnej. 
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności:  Jacek Janusz Pietuchowski z ul. Krasińskiego; Marianna Róża Kępka z ul. Farmaceutycznej;  Lidia Helena Psujek z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..