III NIEDZIELA WLKP - 07.03.2021 r.

 1. Dzisiaj jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla rodziców i dzieci komunijnych grupy parafialnej i Szkoły Podstawowej nr 57.

 

 1. Zachęcamy do podejmowania ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dorosłych o 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwoGorzkie Żale”. Zapraszamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. W czwartek adoracja od godz. 15.00.

 

 1. W środę 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, w związku z tym, że św. Józef został przez Papieża Franciszka ogłoszony Patronem tego roku. Modlitwy nowenny będą prowadzone po Mszy porannej o godz. 6.30 oraz wieczornej o godz. 18.00.  

 

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę 13 marca na Mszę św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski oraz procesja z figurą Matki Bożej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 14 marca, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Mariusz Rybiński z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Porządek rekolekcji będzie podany na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do środy. Transmisja on-line będzie prowadzona w niedzielę o godz. 11.30, a w dni powszednie o godz. 18.00. Skorzystajmy z tego duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 22 marca o godz. 19.00. Spotkanie w Sali konferencyjnej.

 

 1. Bracia klerycy z naszego seminarium organizują, jak co roku, pomoc dla ludzi bezdomnych. Zbiórka do 21 marca na furcie klasztornej. Potrzebne rzeczy to: trwała żywność jak np. konserwy; metalowe kubki, miski, sztućce;  buty męskie (ale nie pantofle!). Informacje szczegółowe są również na plakatach w tablicach ogłoszeń.   

 

 1. Młodzież z klas VII lub starsza, która chce rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania, powinna do końca marca złożyć w kancelarii parafialnej deklaracje takiej woli. Formularz można pobrać ze strony parafialnej w zakładce Bierzmowanie. Prosimy tylko, aby wypełnić formularz komputerowo, czytelnie, można również wysłać mailem.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł: Kobiety Watykanu. Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł: Paradoks ocalonego. Jest również miesięcznik Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży oraz wielkopostny numer naszego Zwiastuna, a w nim artykuł o św. Józefie i zaproszenie na rekolekcje wielkopostne.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim Wam Bracia i Siostry na ten kolejny tydzień i czas Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu nawrócenia serca. Niech Duch Święty pomaga Wam w przyjmowaniu, zachowywaniu i wypełnianiu słowa Bożego.

 

 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Maciej Krzysiak z ul. Leonarda, Zuzanna Kot z ul. Krasińskiego, Janusz Kamiński z ul. Herbowej, Leokadia Boruch z ul. Dragonów., Teresa Anklewicz z ul. Namysłowskiego, Wojciech Michalak z ul. Wołodyjowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..