II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28.02.2021 r.

  1. Druga niedziela WLKP przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, czyli jako Niedziela Ad Gentes. Dobrowolne ofiary składane z tej racji do puszek przeznaczone są na „Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  2. Zachęcamy do podejmowania ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla dorosłych o 8.30 i o godz. 17.00; dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo „Gorzkie Żale”. Zapraszamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00 szczególnie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek spowiedź dla dzieci wcześniej, czyli od godz. 15.45, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a po nabożeństwie drogi krzyżowej Komunia św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa.  W sobotę Msza św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja pierwszo-sobotnia.
  4. Za tydzień I Niedziela m-ca. Nie będzie jednak spotkania Członków Żywego Różańca ze względu na nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale”, które jest po Mszy św. o godz. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. na godz. 14.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy Grupę Parafialną i grupę Szkoły Podstawowej nr 57. Podczas tej Mszy odbędzie się poświęcenie medalików i modlitewników.
  6. Akcja Makulatura na Misje w tym tygodniu. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od jutra rano do piątku wieczorem przy wejściu do kancelarii. Zachęcamy do tej akcji.  
  7. W czwartek święto św. Kazimierza, królewicza. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził senior naszej prowincji br. Kazimierz Jaworski. Ze względu na to, że przebywa w infirmerii, nie będzie na Mszy, ale polecamy solenizanta również Waszej modlitwie. 
  8. Polecamy prasę katolicką. Szczególnie dla rodziców w tygodniku Niedziela artykuł: Rodzicu! Bądź uważny! Natomiast w Gościu Niedzielnym artykuł: Niepłodni. Jest również miesięcznik Miłujcie się oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży. Jest również  kolejny numer naszego Zwiastuna, a w nim artykuł o św. Józefie  i zaproszenie na rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do czytania.
  9. Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „KALINA” przy ul. Kalinowszczyzna prowadzi nabór uczestników na bezpłatny pobyt dzienny i całodobowy osób powyżej 56 roku życia z niepełnosprawnościami, zaburzeniami pamięci, z chorobą Alzheimera i schorzeniami pokrewnymi. Więcej informacji w placówce. 
  10.  Dziękujemy Wam kochani za wszelkie dobro, za każdą ofiarę, za wsparcie materialne na kościół i klasztor, szczególnie na zimowe ogrzewanie. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w podejmowanym nawróceniu do większej wiary, ufności i miłości wzajemnej. Życzymy Wam dużo zdrowia i sił na ten nowy tydzień.

 

KOMUNIKAT: W związku z trwającą epidemią koronawirusa, a nawet wzrostem zakażeń i pojawieniem się nowych mutacji, obowiązują nas zasady bezpieczeństwa sanitarnego, czyli dystans, maski zakrywające usta i nos oraz dezynfekcja rąk. Pojemniki z płynem do dezynfekcji są umieszczone przy wejściach do kościoła oraz przy konfesjonałach. Przypominamy o tym kolejny raz i bardzo prosimy wszystkich o stosowanie tych zasad z uwagi na wyższe dobro jakim jest ochrona życia ludzkiego i troska o zdrowie, wynikająca z V przykazania Dekalogu „Nie zabijaj”. Wprowadzone są dodatkowe Msze św. w niedzielę o godz. 15.00 oraz o godz. 19.00, również w sobotę wieczorem o godz. 18.00 odprawiana jest Msza z niedzieli. Przypominamy również, że w związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

11.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Przemysław Wójtowicz z ul. Namysłowskiego, Anna Monika Proszkowska-Rolak z ul. Skrzetuskiego  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….