I NIEDZIELA WLKP - 21.02.2021 r.

 1. Katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.
 2. W środę rozpoczęliśmy 40 dniowy okres pokuty, jako czas nawrócenia i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Aby tego „czasu łaski i zbawienia” nie zmarnować, zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych. Możliwości jest bardzo dużo: codzienna Eucharystia, wspólna Droga Krzyżowa w piątki – dla dorosłych o 8.30 i 17.00, dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo „Gorzkie żale”, z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi br. Grzegorz Brzeziński, ojciec duchowny naszego seminarium. Codziennie są czynne konfesjonały, zachęcamy do sakramentu pojednania, nie tylko na koniec wielkiego postu, ale na początku tego okresu, a potem również przed świętami Wielkiejnocy, aby przeżywać radość paschalną.
 3. Od I Niedzieli WLKP, czyli od dzisiaj, przed Mszą św. o godz. 10.00 będziemy wspólnie w każdą niedzielę modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczęcie o godz. 9.45.
 4. Codziennie od poniedziałku do czwartku w Wielkim Poście, po wieczornej Mszy św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja do godz. 19.30. Zapraszamy na te wieczorne chwile spotkania z Jezusem w adoracji. 
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity jutro o godzinie 18.00, przed Mszą różaniec. Intencje w różnych aktualnych potrzebach życiowych, przez wstawiennictwo św. Rity, można składać w zakrystii. Intencje za zmarłych prosimy składać na Msze za zmarłych.  
 6. Podobnie Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio we wtorek 23 lutego o godz. 18.00. Również intencje do modlitwy można składać w zakrystii.  
 7. Nabożeństwo uzdrowienia w ostatni czwartek miesiąca, czyli 25 lutego. O godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św., i dalszy ciąg nabożeństwa. 
 8. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego jutro o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.  
 9. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać, a odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.  
 10. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro duchowe i materialne, za każdy dar serca, za ofiary na kościół, na potrzeby parafii, za jałmużnę wielkopostną. Jeśli są jakieś rodziny, które mają ciężką sytuację materialną, to prosimy to zgłaszać w kancelarii. Niech Duch Święty umacnia Was wszystkich w duchowej walce o wiarę, prawdę, wierność i miłość do Boga i bliźniego.  
 11. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł Pokuta jak deska ratunku, Natomiast w Gościu Niedzielnym chociażby artykuł: Post na wzrost. Jest również Mały Gość Niedzielny bardzo atrakcyjny w treści dla dzieci i młodzieży.  
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Irena Wyrzykowska-Stefaniak z ul. Skrzetuskiego, Antoni Żurawski z ul. Irydiona, Franciszek Kasprowicz z ul. Juranda, Mariusz Rokicki z ul. Zana. Wieczny odpoczynek …….