VI Niedziela Zwykła - 14.02.2021 r.

 1. W naszej wspólnocie na Poczekajce witamy o. Stanisława Miciuka, który po wielu latach powrócił do rodzinnej prowincji z misji w Gwatemali. Życzymy mu zdrowia, sił i wszelkiego błogosławieństwa na polskiej ziemi i w dalszej posłudze duszpasterskiej.
 2. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00 i po południu: godz. 16.30, 18.00 oraz 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone jako jałmużna wielkopostna na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego.
 3. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta oraz dwa lekkie, który dotyczy wszystkie osoby pełnoletnie, od ukończenia 18 roku życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje w „środę popielcową” wszystkie osoby, które ukończyły 14 rok życia (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00 oraz po południu o godz. 17.00. W niedziele wielkopostne o godz. 17.00 zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo pasyjne „Gorzkie żale. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku br. Grzegorz Brzeziński, ojciec duchowny naszego seminarium na Poczekajce.
 5. W środę popielcową na Mszy św. o godz. 6.30 będziemy się też modlić za pielgrzymów wielkopostnych. Natomiast informacje odnośnie Pielgrzymki Wielkopostnej, jak będzie wyglądała w tym roku, będą udzielone bezpośrednio po Mszy.
 6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, na stałe, w każdą niedzielę, zostaje wprowadzona Koronka do Bożego Miłosierdzia do wspólnego odmawiania przed Mszą św. o godz. 10.00. Rozpoczęcie koronki o godz. 9.45. Zachęcamy do wcześniejszego przyjścia na wspólną modlitwę.
 7. Dzień skupienia wielkopostnego dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę, 20 lutego, rozpoczęcie o godz. 9.00.   
 8. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w przyszły poniedziałek 22 lutego o godz. 19.00 w Sali konferencyjnej.
 9.  Trwają katechezy kerygmatyczne głoszone przez braci z IV wspólnoty Neokatechumenalnej. Katechezy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w starym kościele. Zapraszamy szczególnie tych, którzy szukają i potrzebują wspólnoty wiary gromadzącej się wokół słowa Bożego. 
 10. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela artykuł na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu: O krok od Boga, Natomiast w Gościu Niedzielnym chociażby artykuł: Zacznij od popiołu. Są jeszcze ostatnie egzemplarze naszego pisma
 11. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za każde wsparcie materialne, za każdy dar serca. Na ten nowy tydzień, przechodzenia z karnawału w czas wielkiego postu, niech Pan napełni Was duchem mądrości i życia zgodnego z Jego przykazaniami.  
 12. Dzisiaj wychodząc z kościoła dobrowolną ofiarą składaną do puszek można wesprzeć tzw. FUNDUSZ WSCHODNI. Dziękujemy za te ofiary.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Bronisława Słomka z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….