V Niedziela Zwykła - 07.02.2021 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Członków Żywego Różańca.
  2. Zapraszamy na katechezy kerygmatyczne głoszone przez braci z IV wspólnoty Neokatechumenalnej. Katechezy w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w starym kościele. Zapraszamy szczególnie tych, którzy szukają i potrzebują wspólnoty wiary gromadzącej się wokół słowa Bożego.  
  3. W każdy wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 wspominamy św. Franciszka. Intencje na tę Mszę zbiorową można składać w zakrystii. Sugestia jest taka, żeby składane intencje na mszach za wstawiennictwem św. Franciszka, ale także św. o. Pio czy św. Rity, były w sprawach bieżących np. problemy zdrowotne, kłopoty w pracy, i z pracą, trudne sytuacje rodzinne, sąsiedzkie, trudności w relacjach z innymi ludźmi, obrona przed złem, prośba o nawrócenie, o łaskę przemiany serca, o wiarę, o miłość w rodzinie itd. Natomiast intencje za naszych zmarłych polecamy raczej składać na oddzielne Msze św., ale  nie wotywne.
  4. W czwartek 11 lutego wspominamy objawienia Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Chorego. Tego dnia o godz. 11.00 będzie celebrowana dodatkowa Msza św. za ludzi chorych. Podczas tej Mszy będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W związku z koronawirusem, do sakramentu chorych niech podchodzą tylko te osoby, które będą uważały to za konieczne. Chorych przebywających w domach, a potrzebujących posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać telefonicznie lub w kancelarii. Matczynemu Sercu Maryi i Jej i wstawiennictwu polecamy naszych chorych Braci i Siostry, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski.
  5. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę 13 lutego na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na czuwanie fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją.
  6. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać, a odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela ciekawa rozmowa z Anną Dymną: Ludzie są po to, by ich kochać. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Apokalipsa się dzieje. Jest również Mały Gość Niedzielny oraz  nasza gazetka parafialna Zwiastun, w której znajdziemy podsumowanie minionego roku i fotorelację z wydarzeń życia parafialnego.  
  8. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za każdą ofiarę na wsparcie i funkcjonowanie kościoła. Pomimo różnych trudności kościół jest ogrzewany, mamy ciepło, nie musimy marznąć. Dziękujemy za to. Na ten nowy tydzień niech dobry Bóg obficie napełni Wasze serca łaską wiary i odwagi w dawaniu świadectwa chrześcijańskiego życia.
  9. Za tydzień ofiary do puszek będą zbierane na FUNDUSZ WSCHODNI.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Feliks Szafranek z ul. Kruka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….