IV Niedziela Zwykła - 31.01.2021 r.

  1. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek tego dnia świąteczny, czyli Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. To święto jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Dziękujemy wszystkim osobom konsekrowanym, które mają swoje domy na terenie naszej parafii: siostrom habitowym i bezhabitowym, członkiniom innych instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego, za ich posługę i modlitwę oraz życzymy ewangelicznej radości i błogosławionych owoców tej posługi i wierności Jezusowi. Ofiary zbierane tego dnia będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych, w naszym przypadku dokładnie zakonu sióstr klarysek.
  2. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00 w intencji powołań. W piątek, w związku z tym, że młodsze dzieci już chodzą do szkoły, więc zapraszamy wszystkie dzieci do kościoła na modlitwę, a szczególnie te, które obchodzą I piątki. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, potem Msza o godz. 16.30. W sobotę Msza św. z nieszporami maryjnymi o godz. 18.00, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i medytacja pierwszo-sobotnia.
  3. Spotkanie Członków Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00, ponieważ o godz. 15.00 jest dodatkowa Msza św.
  4. Bracia z IV wspólnoty neokatechumenalnej będą w przyszłą niedzielę zapraszać na katechezy ewangelizacyjne. Katechezy będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30 w starym kościele. Szczegóły za tydzień.
  5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka informuje, że deklaracje do wypełnienia PIT-u i możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia, można codziennie składać w kancelarii w godzinach od 16.00 do 19.00. Członkowie stowarzyszenia będą je w odpowiednim czasie wypełniać. Odbiór wypełnionych dokumentów również w kancelarii.
  6. Zakończyliśmy spotkania modlitewne, które były zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. W różańcu i podczas Mszy św. polecaliśmy kolejno, przez cały styczeń, nasze rodziny i bliskich. Dziękujemy za tę codzienną obecność i modlitwę za całą naszą parafię. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Pomimo, że nie ogłaszaliśmy żadnych dodatkowych ofiar, to dziękujemy Wam za serdeczne wyczucie, troskę i hojność.
  7. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Baranki z łobuzów. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł o życiu zakonnym: Naderwana nić. Polecamy gorąco nowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun, w którym znajdziemy podsumowanie roku 2020 oraz fotorelację z wydarzeń. Zachęcamy do czytania i życzymy miłej lektury.
  8. Studentom życzymy pomyślnej sesji zimowej. Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy sił i cierpliwej miłości do codziennego dźwigania trudów życia. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Na ten nowy miesiąc zawierzamy Was opiece Niepokalanej.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Sabina Wadowska z ul. Skrzetuskiego; Teodozja Jurko z ul. Krasinskiego: Jadwiga Kaczan z ul. Leonarda; Marian Pryga z ul. Rogińskiego: Teodora Góra z ul. Wołodyjowskiego.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..