II Niedziela Zwykła - 17.01.2021 r.

  1. Jutro rozpocznie się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do Święta Nawrócenia św. Pawła, czyli do 25 stycznia. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej bardzo ważnej intencji całego Kościoła: modlitwie o jedność chrześcijan!
  2.   W czwartek swoje imieniny będzie obchodził br. Jarosław Banasiuk – gwardian naszego klasztoru i wicerektor WSD na Poczekajce. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w czwartek na godzinę 6.30. Polecamy go również Waszej modlitwie.
  3. W czwartki od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. W tym tygodniu, w ramach spotkań kolędowych, do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej zapraszamy mieszkańców Osiedla Sienkiewicza. Najpierw wspólny różaniec o godz. 17.25, następnie Eucharystia o godz. 18.00 w intencji poszczególnych rodzin wg. grafiku:

 

  • Jutro, czyli w poniedziałek 18.01- zapraszamy mieszkańców ulicy Juranda
  • Wtorek 19.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Wołodyjowskiego: bloki nr 3 i nr 6
  • Środa 20.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Wołodyjowskiego: bloki nr 7, nr 9 i nr 11.
  • Czwartek 21.01 – zapraszamy mieszkańców ul. Skrzetuskiego bloki nr 2, 2A, 2B i nr 4.
  • Piątek 22.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Skrzetuskiego bloki nr 6, nr 8 i nr 10.

 

5.  Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej. Na zakończenie wspólnej modlitwy będzie możliwość pobłogosławienia przyniesionej wody do poświęcenia domów oraz przedmiotów kultu religijnego. W przyszłym tygodniu będziemy zapraszać mieszkańców Osiedla Błonie.

6.  W związku z trwającą pandemią, kiedy wiele rodzin przeżywa trudności finansowe, nie ogłaszamy, że będą przy tej okazji zbierane jakiekolwiek dodatkowe ofiary na kościół. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każdą Waszą cenną pomoc. Jeśli ktoś chce wesprzeć utrzymanie kościoła i klasztoru, można to uczynić w różny sposób, chociażby do puszek wystawionych przy drzwiach. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nas nieustannie wspierają. Polecamy Was w modlitwie przed Panem i w czasie Mszy św. za dobrodziejów.

7.  Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w piątek 22 stycznia o godzinie 18.00. Intencje można składać w zakrystii, będą dołączone na początku modlitwy różańcowej do intencji za rodziny, za które się modlimy w ramach wizyty duszpasterskiej.

8.   W sobotę 23 stycznia o godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.

9.   Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł: 7 ważnych ekumenicznych pytań, a w tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: Szczepić się, czy nie szczepić?

10.  Informujemy, że przy wyjściach z kościoła zamontowane zostały pojemniki w wodą święconą obok pojemników z płynem dezynfekującym. Dlatego prosimy o uważne czytanie napisu, który jest który.

11.   Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie materialne na potrzeby kościoła, klasztoru i seminarium. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego napełnia Wasze serca i Wasze rodziny.

12.   Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zdzisław Wiesław Korgól oraz Klementyna Rafalska z ul. Wołodyjowskiego i Edward Siewak z ul. Dubieckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….