Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021 r.

  1. Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza dzisiaj na koncert kolęd rockowych w ramach X edycji koncertów Bliżej Żłóbka w wykonaniu zespołu PAWKIN. Koncert w wersji on-line dzisiaj o godz. 19.15. Transmisja na kanale SPP Poczekajka.
  2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę 13 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na czuwanie fatimskie i modlitwę różańcową.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 kolejna katecheza on-line dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. Teraz po świętach Bożego Narodzenia, kiedy nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, przez cały styczeń chcemy Was zapraszać do wspólnej modlitwy w intencjach waszych rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej. Najpierw wspólny różaniec o godz. 17.25, następnie wspólna Eucharystia o godz. 18.00 w intencji poszczególnych rodzin. W tym tygodniu, od jutra do piątku, zapraszamy szczególnie mieszkańców Osiedla Krasińskiego:

 

  • Jutro, czyli w poniedziałek 11.01 – zapraszamy mieszkańców ulic: Namysłowskiego, Struga i Zana
  • Wtorek 12.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Krasińskiego: bloki nr 3, nr 6 i nr 10.
  • Środa 13.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Krasińskiego: bloki nr 12, nr 16 i nr 18.
  • Czwartek 14.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Irydiona
  • Piątek 15.01 – zapraszamy mieszkańców ulicy Leonarda.

 

5. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej. Na zakończenie wspólnej modlitwy będzie możliwość pobłogosławienia przyniesionej wody do poświęcenia domów, można będzie zabrać ze stolików z prasą kalendarium roku parafii oraz obrazek z modlitwą do św. Józefa, Patrona tego roku. W przyszłym tygodniu będziemy zapraszać mieszkańców Osiedla Sienkiewicza.

6. Po minionym tygodniu było sporo pytań, dlaczego nie ma informacji o składaniu tradycyjnych ofiar kolędowych. Wyjaśniamy, że w sytuacji, kiedy wiele rodzin przeżywa trudności finansowe w związku z pandemią koronawirusa, nie ogłaszamy, że będą zbierane jakiekolwiek dodatkowe ofiary. Zawsze jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za każde Wasze cenne wsparcie, które niewątpliwie jest nam potrzebne, ale zostawiamy tu dobrowolność. Jeśli ktoś chce wesprzeć utrzymanie kościoła i klasztoru, można to uczynić w różny sposób, chociażby do puszek wystawionych przy drzwiach. My ze swej strony z serca i gorąco dziękujemy za to w modlitwie przed Panem i w czasie Mszy za dobrodziejów.

7.  Od jutra do piątku w ramach Akcji Makulatura na Misje, będzie podstawiony kontener na makulaturę. Zachęcamy do noworocznego czyszczenia domów ze zbędnego papieru.

8.  Na stronie internetowej parafii jest informacja Koła Fotograficznego o konkursie fotograficznym, a w tablicach ogłoszeń informacje o zapisach na warsztaty malowania ikon.

9.  Polecamy prasę katolicką. Na stolikach z prasą są również wyłożone do wzięcia folderki z kalendarium parafii na rok 2021.

10.  Dziękujemy Wam wszystkim za każde dobro. Polecamy Was opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. i Komunii z Jezusem umacnia Was do dawania świadectwa wiary i miłości wobec innych. 

11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Marianna Wójcik z ul. Krasińskiego, Maria Wiesława Rak z ul. Irydiona, Lolita Wasilewska-Król z ul. Skrzetuskiego, Dariusz Marcin Opadczuk z ul. Namysłowskiego, Anna Królikowska z ul. Zana, Grzegorz Kuśmierz z ul. Leonarda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….