II Niedziela Narodzenia Pańskiego - 03.01.2021 r.

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie w kościele.
 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek tego dnia niedzielny plus dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 19.00. Jest to święto obowiązkowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C M  B, przedzielone małymi krzyżami dodając rok 2021, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim. Ofiary złożone tego dnia na tace są przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Zakonu Braci Mniejszych  Kapucynów.
 3. Transmisja Mszy św. on-line dzisiaj oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego, tak jak i w każdą niedzielę o godz. 11.30.
 4. Tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w tym roku nie będzie. Chcemy jednak, żeby ten pierwszy miesiąc nowego roku oraz bezpośredni okres po świętach Bożego Narodzenia stał się czasem wspólnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej. Dlatego od jutra, w dni powszednie, będziemy Was zapraszać na wspólny różaniec na godz. 17.25 oraz na Eucharystię na godz. 18.00 w intencji poszczególnych rodzin. Zaczniemy od Osiedla Konstantynów.
 • Jutro, czyli poniedziałek 4.01- zapraszamy mieszkańców ulic: Powstania Styczniowego, Rogińskiego, Toczyskiego, Hauke-Bosaka, Dubieckiego i Kruka.
 • Wtorek 5.01 – zapraszamy mieszkańców ulic Krajewskiego, Borelowskiego, Żulińskiego, Romanowskiego, ks. Brzóski, Barszczewskiego i Molickiego.
 • Czwartek 7.01 – zapraszamy mieszkańców ulic: Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Parady, Błońskiego, Pustowójtówny, Monte Cassino oraz Al. Kraśnicka.
 • Piątek 8.01 – zapraszamy mieszkańców ulic: Cieszkowskiego, Magierskiego, Wojciechowska, Farmaceutyczna i Śnieżyńskiego.
 1. Grafik poszczególnych ulic jest umieszczony również w gablotach ogłoszeń parafialnych oraz na stronie internetowej. Na zakończenie wspólnej modlitwy będzie możliwość pobłogosławienia przyniesionej wody do poświęcenia domów, można będzie zabrać ze stolików z prasą kalendarium roku parafii oraz obrazek z modlitwą do św. Józefa. W kolejnym tygodniu będziemy zapraszać mieszkańców Osiedla Krasińskiego.
 2. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na koncert kolęd rockowych w ramach X edycji koncertów Bliżej Żłóbka w wykonaniu zespołu PAWKIN. Koncert on-line w niedzielę 10 stycznia o godz. 19.15. Transmisja on-line na kanale SPP Poczekajka.
 3. Dni skupienia dla narzeczonych w tym roku będą się odbywały w parafii św. Józefa, w każdą II niedzielę miesiąca. Początek spotkania o godz. 15.00.
 4. Polecamy ciekawe artykuły w prasie katolickiej. Są już ostatnie egzemplarze naszej świątecznej gazetki parafialnej Zwiastun, a w niej wywiad z br. Danielem o misjach w Gabonie. Zachęcamy do czytania.
 5. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne otrzymane w minionym roku od Pana Boga i ludzi. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i klasztor, za ofiary wpłacane na konto, za wspieranie różnych akcji charytatywnych. Życzymy Wam razem z Braćmi dobrego roku, pełnego znaków Opatrzności Bożej, i odważnego pokonywania wszelkich trudności w duchu zawierzenia Bożej mądrości. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Tadeusz Wośko z Al. Kraśnickiej oraz Jadwiga Haciuk z ul. Leonarda. Dołączmy do naszej modlitwy wszystkich naszych bliskich zmarłych. W minionym roku 2020 z naszej parafii zmarło 163 osoby. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….