NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 27.12.2020 r.

  1. W czwartek zakończenie roku 2020. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, a o godzinie 18.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie „starego roku”. Nie będzie Mszy o północy i nie będzie adoracji przed północą, ze względu na rozporządzenie rządowe dotyczące zakazu przemieszczania się od godz. 19.00 do 6.00. 
  2. W piątek 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek nowego roku. Msze św. według porządku niedzielnego plus dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 i o godz. 19.00. Odpust zupełny można uzyskać za uroczyste odśpiewanie  lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej mocy na nowy rok. Tego dnia będzie obchodził swoje imieniny bp senior Mieczysław Cisło, pamiętajmy o nim w modlitwie. Dzień 1 stycznia jest również Światowym Dniem modlitwy o pokój.
  3. Spotkanie Członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, czyli w I niedzielę stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00 w dużym kościele. Spotkanie nie może się odbyć o godz. 15.00 jak było dotychczas,  ze względu na dodatkową Mszę św. o tej godzinie.
  4. Wizyty duszpasterskiej w tym roku nie będzie. Jednak od przyszłego poniedziałku będziemy zapraszać poszczególne osiedla i ulice na wspólny różaniec o godz. 17.25 i błogosławieństwo, a następnie na Eucharystię na godz. 18.00 sprawowaną w intencji tych rodzin. Można będzie wtedy przynieść ze sobą wodę do poświęcenia lub przedmioty kultu religijnego.
  5. Dni skupienia dla narzeczonych w roku 2021 będą się odbywały w każdą II niedzielę miesiąca w par. św. Józefa przy ul. Filaretów. Dni skupienia będą się rozpoczynały tak jak u nas  o godz. 15.00.
  6. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszej Niedzieli Świętej Rodziny dziękujemy za każde dobro świadczone sobie wzajemnie, za troskę o każde poczęte dziecko, za trud wychowania dzieci, codzienną pracę i miłość. Niech wszelkie trudności i obawy pomaga Wam przezwyciężyć życzliwa opieka Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech towarzyszy Wam nieustanne błogosławieństwo Dzieciątka Jezus na trwanie w jedności i miłości.
  7. Dziękujemy Wam wszystkim Bracia i Siostry, kochani Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy Poczekajki za wszelkie dobro, za wsparcie materialne kościoła, klasztoru i seminarium, za wszelką troskę duchową i materialną. Życzymy Wam obfitości Bożych darów i polecamy Was wszystkich opiece św. Rodziny.
  8. Na stolikach z prasą znajdziemy ciekawą lekturę. Np. Niedziela świąteczna ma kilka dodatków, między innymi specjalny dodatek: Modlitwy codzienne po nowemu; tygodnik Gość Niedzielny również bogaty w ciekawe artykuły, dlatego cena tych tygodników jest tym razem wyższa, i wynosi po 10 zł. Dziekujemy za regulowanie tych należności. 
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Krystyna Stanisława Barańska z ul. Wołodyjowskiego oraz Jadwiga Ostęp z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….