UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - 25.12.2020 r.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół na Święta Bożego Narodzenia. Szczególnie panu Michałowi z całą jego ekipą pomocniczą: z panią Marią, z panią Anią, ze swoimi bliskimi: za dekoracje świąteczne w kościele, za urządzenie szopki, za prace porządkowe; br. Piotrowi z zakrystii za dodatkowe dekoracje świąteczne, braciom klerykom za pomoc w ustawianiu choinek. Dziękujemy dzieciom, ministrantom i dorosłym, którzy w adwencie wiernie chodzili na poranne Roraty. Niech Dziecię Jezus Wam wszystkim obficie błogosławi. 
  2. Msze św. dzisiaj w porządku niedzielnym. Dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i o godz. 19.00. Zapraszamy. Transmisje Mszy online dzisiaj, jutro oraz w niedzielę o godz. 11.30 na kanale YouTube Projekt Kapucyński.
  3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz. 19.00, nie będzie Mszy dodatkowej o godz. 15.00. Ofiary składane na tace, będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  4. Na stolikach z prasą znajdziemy ciekawą lekturę. Np. Niedziela świąteczna jest bardzo „wypasiona”, ma kilka dodatków, między innymi specjalny dodatek: Modlitwy codzienne po nowemu; tygodnik Gość Niedzielny również bogaty w ciekawe artykuły, dlatego cena tych tygodników jest tym razem wyższa, i wynosi po 10 zł.
  5. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy dobrych Świąt. Niech łaska Boża pochodząca od Dzieciątka Jezus wypełnia Wasze serca światłem i obdarzy Wasze rodziny wszelkim błogosławieństwem.

 

Życzenia Pasterza diecezji lubelskiej abpa Stanisława Budzika:

 

       Kiedy niebo otwiera się nad ziemią, oglądamy wszystko w nowym świetle. Gdy niebo dotyka ziemi, Bóg dzieli się z nami swoim pokojem. Przekonali się o tym pasterze śpieszący do Betlejem. Ich szare życie nabrało niebiańskiego blasku, ich serca ogarnęła radość płynąca ze spotkania z Bogiem.

       Ta sama radość i ten sam blask ogarniają nas, świętujących pamiątkę Narodzenia Pańskiego. Napełnijmy się Bogiem, aby niebo mogło dotknąć przez nas każdego spotkanego człowieka. Niech nasza udręczona ziemia doświadczy uzdrowienia i pokoju. Niech nad mieszkańcami mroku zabłyśnie nowe światło, niech po najdłuższej nocy nastąpi nowy dzień, który obudzi nadzieję i rozpali miłość.

+ Stanisław Budzik
Arcybiskup Metropolita Lubelski