IV NIEDZIELA ADWENTU - 20.12.2020 r.

 1. Zapraszamy na ostatnie już w tym tygodniu Roraty na godz. 6.30. Wcześniej, o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy również dzieci i dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą tak wcześnie na poranną modlitwę. Dzieci, które zbierały podczas rorat obrazki są proszone przez s. Franciszkę, aby przyniosły te obrazki we wtorek na roraty na godz. 6.30.
 2. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził Adam Dobrodziej. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30. Zapraszamy na Msze i polecamy go również Waszej modlitwie.
 3. W wigilię, czyli we czwartek, spowiedź od godz. 6.00 do godz. 15.00. Następnie kościół będzie zamknięty. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Wierni tradycji katolickiej zachęcamy, aby zachować tego dnia charakter postny, a podczas wieczerzy wigilijnej rozpocząć spotkanie rodzinne od Ewangelii i wspólnej modlitwy. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 4. W związku z ograniczeniami osób w kościele, we wspólnocie podjęliśmy decyzję, żeby zaproponować uczestnictwo w Pasterce tego roku w następujący sposób: o godz. 20.00 zapraszamy na Pasterkę szczególnie dzieci z opiekunami, będzie ją odprawiał o. Andrzej Cebula; druga Msza zwana Pasterką byłaby sprawowana o godz. 22.00, proponujemy tutaj uczestnictwo osobom starszym, oprawę muzyczną poprowadzą na niej siostry kapucynki, przewodniczył jej będzie o. Andrzej Derdziuk; i trzecia Msza zwana Pasterką byłaby tradycyjnie o godz. 24.00. O godz. 23.30 zapraszamy na modlitwę liturgiczną zwaną Godziną Czytań.
 5. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 i o godz. 19.00, tak jak ostatnio w niedzielę. W drugi dzień świąt, czyli w sobotę, nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00, ze względu na przyjęty ślub. Będzie jednak dodatkowa Msza o godz. 19.00. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie sprawowany sakrament spowiedzi. 
 6. Transmisje Mszy online w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbędą się: w Pasterkę o godz. 24.00, w pierwszy dzień Bożego Narodzenia i w świeto św. Szczepana o godz. 11.30.  
 7. Kolędnicy Misyjni pod opieką s. Doroty w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 przedstawią w kościele jasełka. Ofiary przez nich zbierane przy tej okazji, w tym roku są przeznaczone dla dzieci Massajskich.   
 8. W przyszłą niedzielę – czyli w Niedzielę Świętej Rodziny, na Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz 18.00 małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie, aby w ten sposób umocnić więź miłości i jedności w małżeństwie oraz w rodzinie. O godz. 13.00 chrzty.
 9. Wizyta duszpasterska w tym roku się nie odbędzie. Jednak przez cały styczeń, chcemy zapraszać poszczególne osiedla i ulice na wspólny różaniec o godz. 17.25 i błogosławieństwo, a następnie na Eucharystię na godz. 18.00 sprawowaną w intencji tych rodzin. Można wtedy przynieść ze sobą wodę do poświęcenia lub przedmioty kultu religijnego. 
 10. Papież Franciszek ogłosił Patronem tego roku św. Józefa. Związane są z tym różne dobra duchowe. Chociażby w każdą środę, w dzień poświęcony św. Józefowi, za odmówienie litanii do św. Józefa można uzyskać odpust zupełny.   
 11.  Samotne osoby starsze zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Mali Bracia Ubogich, które realizuje program OBECNOŚĆ. Szczegóły na plakatach w tablicach ogłoszeń. 
 12. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Po co nam Kościół?, a w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Duch pacjenta. Jest również nowy numer naszej parafialnej gazetki Zwiastun, a w nim wywiad z br. Danielem Stelmaszkiem, który przez ostanie lata posługiwał w Gabonie. Zachęcamy do czytania. 
 13. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy, aby ten uroczysty czas Wigilii i Świąt Narodzenia Pańskiego, pomimo przeróżnych ograniczeń, napełnił Was obfitym błogosławieństwem Dzieciątka Jezus i Świętej Rodziny.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimiera Łokaj z ul. Krasińskiego, Irena Książek – Gutthy z ul. Wołodyjowskiego, Franciszek Kowal z ul. Skrzetuskiego, Wojciech Boguszewski z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….