III NIEDZIELA ADWENTU – “GAUDETE” - 13.12.2020 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji adwentowych, za Waszą obecność i modlitwę, za ofiary złożone dla rekolekcjonisty. Nauki rekolekcyjne są do odsłuchania na YouTube i na stronie internetowej parafii w zakładce Parafia / Pliki Audio. 
 2.  Dzisiaj z racji na 13-ty dzień miesiąca Nabożeństwo Fatimskie będzie wcześniej, tzn. o godz. 17.00, ponieważ o godz. 19.00 jest jeszcze dodatkowa Msza św. Również dodatkowa Msza św. jest o godz. 15.00.
 3. Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj, ostatni w tym roku na Poczekajce, gdyż w 2021 r. dni skupienia będą prowadzone w innej parafii naszego dekanatu. Zapraszamy pary narzeczonych dzisiaj na godz. 15.00 do kaplicy FZŚ. Wejście jak do amfiteatru, z zewnątrz kościoła od strony klasztoru.
 4. Zapraszamy na Msze Roratnie na godz. 6.30. Wcześniej, o godz. 6.05 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci również zapraszamy na Roraty na godz. 6.30.
 5. We czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus i bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 6. W sobotę swoje imieniny będą obchodzić: Dariusz Polak i o. Dariusz Bryła. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 6.30, i polecamy ich również Waszej modlitwie.
 7. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Osoby samotne lub ubogie, jeśli potrzebują jakiejś pomocy, również prosimy o telefon.
 8. Opłatki na wieczerzę wigilijną można wciąż nabywać w zakrystii, kancelarii lub przy furcie klasztornej. Pamiętajmy także o naszych starszych sąsiadach, czy ludziach schorowanych, którzy nie wychodzą z domu. Można im zrobić prezent i zanieść taki opłatek.
 9. II spotkanie parafialnego zespołu synodalnego w piątek 18 grudnia o godz. 19.00. Spotkanie w amfiteatrze. 
 10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę 19 grudnia o godz. 10.00. Spotkanie w amfiteatrze.
 11. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł do refleksji: Podwójnie gorzka rocznica. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Cud nienaruszonych ciał. Jest również List dla Pani, i inne czasopisma.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tace, wpłacane na konto oraz te do puszek wspierające różne dzieła charytatywne Kościoła. Niech adwentowy czas oczekiwania będzie pełen łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa. Polecamy Was wszystkich wstawiennictwu Niepokalanej.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Mieczysław Piotr Ligęza z ul. Herbowej, Michał Frączek z ul. Powstania Styczniowego, Waldemar Józef Bugaj oraz Konrad Witold Wroński z ul. Wołodyjowskiego, Dariusz Jan Majka oraz Mikołaj Gawin z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…