II NIEDZIELA ADWENTU - 06.12.2020 r.

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 19.30. Natomiast nie będzie Mszy o godz. 15.00. Msze św. od jutra do środy w następującym porządku: 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej. W niedzielę transmisja Mszy św. z naszego koscioła online o godz. 11.30, w pozostałe dni rekolekcji transmisja Mszy św. i nauki rekolekcyjnej o godz. 18.00.  Ofiary zbierane na zakończenie rekolekcji w środę, będą złożone jako dar wdzięczności dla o. Tomasza, rekolekcjonisty.
 2. Spowiedź podczas rekolekcji będzie pół godziny przed każdą Mszą św., tak jak w niedzielę. Spowiedź odbywa się w I zabudowanym konfesjonale od strony zakrystii, i w kaplicy Matki Bożej w przestrzeni otwartej.
 3. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki dobrowolnych ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Puszki znajdują się przy wyjściu z kościoła. W czasie Adwentu można również wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszki potrzeby osób ubogich. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 4. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – dzisiaj w kruchcie dużych drzwi kościoła można nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 6, 15 lub 17 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Lubelskiej.
 5. We wtorek 8 grudnia  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek tego dnia rekolekcyjny. Dodatkowe nabożeństwo, zwane Godziną Łaski, o godz. 12.00.
 6.  Katecheza online dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 7. Osoby chore i starsze przebywające w domach, a potrzebujące spowiedzi przed świętami, prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Osoby samotne, ubogie, jeśli potrzebują jakiejś pomocy, czy nawet zwykłego porozmawiania, również prosimy o telefon. Są osoby chętne, które mogą odwiedzić i próbować coś pomóc.
 8. Opłatki świąteczne na stół wigilijny można nabywać każdego dnia w zakrystii, w kancelarii od 16.00 do 19.00 lub na furcie. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziękujemy za regulowanie należności za prasę. Nasz adwentowy Zwiastun niestety już się rozszedł po pierwszej niedzieli adwentu i nie ma. Polecamy inną prasę, również bardzo ciekawą. Do redakcji Zwiastuna można jeszcze wysyłać świadectwa osobistych historii związanych z Poczekajką oraz świadectwa z przeżytych misji parafialnych. Dziękujemy za już nadesłane.   
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro z Waszej strony, za Waszą obecność, za wspieranie różnych dzieł charytatywnych. Na ten nowy tydzień, na czas rekolekcji, życzmy Wam mocy i mądrości Bożej oraz polecamy Was wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi.  
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Kazimierz Jaroszuk z ul. Leonarda, Ryszard Józef Latawiec z ul. Skrzetuskiego, Antoni Glinka z ul. Namysłowskiego. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….