I NIEDZIELA ADWENTU - 29.11.2020 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, i jednocześnie nowy rok liturgiczny, który wpisuje się w 3 letni program duszpasterski pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które tradycyjnie będą odprawiane na pierwszej Mszy porannej w dni powszednie, czyli o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.05 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty przynosimy świece lub lampiony. Dzieci w tym roku zapraszamy na Roraty również rano na 6.30, razem z rodzicami lub opiekunami. Jest to wielkie wyzwanie dla dzieci, dla rodziców pewnie jeszcze większe, ale może warto spróbować. Zapraszamy na Roraty!
 2. Dzisiaj Kościół rozpoczyna nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dobry czas na pogłębienie naszej duchowej relacji do Matki Najświętszej, a przez Nią do Chrystusa. Modlitwy nowennowe na Mszy św. o godz. 6.30 i o godz. 18.00.
 3. Jutro święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu przypadają imieniny naszych współbraci: br. Andrzeja Derdziuka, profesora KULu i duszpasterza wielu grup oraz Andrzeja Cebuli, wikariusza parafii i przede wszystkim duszpasterza dzieci. Msza św. koncelebrowana za solenizantów będzie sprawowana jutro o godzinie 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i polecamy naszych solenizantów również Waszej modlitwie.   
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. W ten czwartek, jak i w każdy od godz. 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W I piątek m-ca na godz. 16.00 zapraszamy dzieci na spowiedź, a o godz. 16.30 Msza św. i Komunia wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W sobotę zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami Maryjnymi o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja pierwszo-sobotnia i różaniec. 
 5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na otwarty dzień skupienia w najbliższą sobotę 5 grudnia od godz. 11.00 w dużym kościele.
 6. W przyszłą niedzielę 6 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Nowak, dominikanin. Program szczegółowy i zaproszenie na rekolekcje znajdziemy w Zwiastunie. Porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie zmieniony: nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00, natomiast dodatkowa Msza wieczorna będzie o godz. 19.30. Zapraszamy na rekolekcje „na żywo”,  będzie jednak również transmisja on-line: w niedzielę o godz. 11.30, w pozostałe dni o godz. 18.00. Znajdźmy czas na spotkanie ze słowem Bożym, na spowiedź, na modlitwę i na Eucharystię. 
 7. Pielgrzymka Adwentowa do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina, w związku z pandemią będzie miała w tym roku charakter duchowy. Organizatorzy zachęcają do modlitwy w domach lub uczestnictwa we Mszy w swoich kościołach parafialnych. Informacje na plakacie. 
 8. Wychodząc dzisiaj z kościoła, w głównych drzwiach możemy nabyć opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą również do nabycia przez cały czas w zakrystii, w kancelarii i na furcie klasztornej. Za ofiary składane przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy. 
 9. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane w naszej parafii wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny będzie możliwość wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 
 10.  W II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce będzie również obchodził XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. 
 11.  Pomóż Zrobić Paczkę Świąteczną Dla Ludzi Bezdomnych – z taką akcją wychodzą nasi bracia z seminarium. Szczegóły dla zainteresowanych na plakacie przed głównymi drzwiami. 
 12. Dzisiaj jeszcze Koncert Adwentowy Veni, Veni Emmanuel w wykonaniu zespołu SINE NOMINE. Koncert w wersji on-line od godz. 19.15. Koncert jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w ramach XIII edycji projektu „Z kulturą do Nieba”.  
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, adwentowy numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun, w którym znajdziemy program rekolekcji, kolejne świadectwa z życia i historii parafii oraz wspomnienia śp. Andrzeja Gila. Polecamy gorąco! Za kolejny rok redagowania gazetki składamy gorące podziękowania całej redakcji Zwiastuna na ręce pani Małgorzaty Grzeni, i życzymy dalszych ciekawych pomysłów. 
 14. Dziękujemy Wam wszystkim Bracia i Siostry za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, za dobro i życzliwość, za ofiary składane na tace, i na konto. Sezon grzewczy w tak dużym obiekcie pochłania bardzo duże wydatki, więc tym bardziej wyrażamy naszą wdzięczność modlitwą i Mszą św. za każde wsparcie. Na ten nowy tydzień i na czas Adwentu niech Pan obdarzy Was radosnym oczekiwaniem. 
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Bronisława Maciąg z ul. Irydiona, Antoni i Krystyna Zawada z ul. Wołodyjowskiego, Anna Michalak z ul. Ułanów, Janina Oleś z ul. Skrzetuskiego. . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….