Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2020 r.

 1. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła w wersji on-line w niedzielę o godz. 11.30. Dodatkowe Msze św. w niedzielę o godz. 15.00 i o godz. 19.00.
 2. Przed nami ostatni tydzień listopada. W tym tygodniu będą czytane wypominki z Osiedla Błonie. Za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu o godz. 17.25 i w czasie Mszy św. o godz.18.00. Można jeszcze dołączyć zmarłych, kartki są wyłożone na stolikach. Można również wysyłać taka prośbę na maila podając imiona zmarłych. 
 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Opłatki można będzie nabywać już od przyszłej niedzieli. Niestety w tym roku, z powodu koronawirusa,  bracia nie będą roznosić opłatków chodząc po domach.  Tych, którzy chcą nabyć opłatki na wigilię dla siebie lub wysłać swoim bliskim, zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub na furtę.
 4. Koncert Adwentowy Veni, Veni Emmanuel w wykonaniu zespołu SINE NOMINE będzie transmitowany w wersji on-line w przyszła niedzielę 29 listopada od godz. 19.15. Koncert jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w ramach XIII edycji projektu „Z kulturą do Nieba”. Informacje na plakatach i na stronie internetowej parafii i stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy.
 5. Niestety, z wiadomych przyczyn, takie wydarzenia zbiorowe  jak Św. Mikołaj na Poczekajce  oraz Wigilia dla samotnych  w tym roku się nie odbędą.  
 6. Akcja „Makulatura na misje” w tym tygodniu do piątku po południu. Kontener jest już podstawiony. Prosimy tylko o zachowanie porządku przy wrzucaniu makulatury i bardzo dziękujemy za wspieranie tego dzieła.
 7. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej, naszemu nowemu organiście, panu Konradowi, który dodatkowo wczoraj obchodził swoje imieniny, składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Dziękujemy również wszystkim diakoniom  muzycznym, kantorom,  scholi dziecięcej Barka,  chórowi parafialnemu,  wszystkim śpiewającym psalmy podczas liturgii i życzymy obfitości darów Bożych i ciągłego zapału oraz  zdrowia w śpiewaniu na chwałę Bogu i ludziom.
 8. Z racji na tragiczną 87 rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie, która jest wspominana w tych dniach, pamiętajmy w modlitwie za Ofiary tego straszliwego ludobójstwa, w wyniku którego w latach 1932-1933 śmierć poniosły miliony osób. Łącząc się w duchu upamiętnienia  tych ofiar,  możemy w sobotę 28 listopada  zapalić w naszych oknach symboliczny Znicz Pamięci i pomodlić się za  tych zmarłych.   
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy, że Niedziela i Gość Niedzielny kosztują po 6 zł. Są też inne ciekawe i wartościowe pisma wyłożone na stolikach z prasą. Cały czas można przysyłać do redakcji Zwiastuna osobiste świadectwa z misji parafialnych lub z historii  Poczekajki w związku z 70-leciem parafii. Dziękujemy tym, którzy już nadesłali.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru, za ofiary składane na tace i te wpłacane na konto,  za ofiary dla ubogich.  Wszystko co czynimy dla innych jako chrześcijanie, ostatecznie czynimy dla Chrystusa. Niech dobry Bóg to wszystko Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem. 
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zbigniew Krokowski z ul. Kruka.  Dołączmy do tej modlitwy Ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie oraz zmarłych ostatnio na Covid.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….