Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2020 r.

 1. Od wczoraj większość bracia we wspólnocie klasztornej jest objęta kwarantanną z powodu koronawirusa, który został potwierdzony w przypadku jednego z braci. Bracia nie mogą sprawować Mszy św. oraz innych sakramentów. Kwarantanną nie został objęty br Piotr z zakrystii, i jeszcze bracia z infirmerii.  Msze św. sprawują zaprzyjaźnieni kapłani lub bracia z Krakowskiego Przedmieścia. Komunii św. pomagają udzielać świeccy szafarze nadzwyczajni Komunii. Dziękujemy im  za to wsparcie personalne.
 2. Dzisiaj na zakończenie każdej Eucharystii modlitwą suplikacji Święty Boże, Święty mocny, święty nieśmiertelny wzywamy Bożego miłosierdzia nad naszą Ojczyzną w tym trudnym czasie, aby ustała pandemia nienawiści, która wylała się między nami. Nie ustawajmy także w naszych modlitwach domowych, rodzinnych i indywidualnych, prosząc o pokój dla nas wszystkich żyjących obok siebie na co dzień.
 3. Transmisje Mszy św. on-line z naszego kościoła w niedziele o godz.11.30. Transmisja na kanale You Tube pod hasłem Projekt Kapucyński.
 4. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku zmienionego z powodu zaistniałej sytuacji, czyli kwarantanny. Msze jutro o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00.
 5. Od dzisiaj do 8 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, organizowana jest Narodowa Modlitwa Różaniec do granic Nieba. Intencje tej modlitwy są następujące: Pokuta za wszystkie grzechy aborcji dokonane w Polsce; modlitwa za dusze zmarłych, którzy cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu, prośba do dusz czyśćcowych oraz dzieci nienarodzonych o modlitwę za nas, aby w Polsce została przywrócona nadzieja, wiara i pokój Boży. W tych intencjach, od dzisiaj do przyszłej niedzieli, będzie dodatkowy różaniec po Mszy wieczornej.  Zapraszamy do tej modlitwy.
 6. Penitencjaria Apostolska rozszerzyła na cały miesiąc listopad br. odpust zupełny w intencji zmarłych przypadający na dni od 1 do 8 listopada. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego i modlitwy za zmarłych odmówionych przed obrazem Jezusa lub Matki Bożej.
 7. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17.25 będzie odmawiany Różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych są jeszcze wyłożone na stolikach z prasą. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych polecanych z Osiedla Konstantynów. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy okazji wypominek.
 8. Dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę odwołany. Spotkanie kółek różańcowych również odwołane.
 9. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy artykuł: Wytapianie Świętych. Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł O sensie modlitwy za zmarłych. Na stolikach z prasą jest wyłożony nowy numer Zwiastuna, a w nim fotorelacja i podziękowanie za misje parafialne oraz wspomnienia z historii Poczekajki. Zachęcamy do nabywania i czytania. Prosimy również o świadectwa z przeżycia misji świętych i nadsyłanie ich do redakcji Zwiastuna. Będziemy bardzo wdzięczni.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Ofiarę na potrzeby kościoła i wspólnoty można dzisiaj złożyć do puszek wychodząc z kościoła. Dziękujemy serdecznie za każde wsparcie. Niech doświadczenie spotkania Jezusa w Eucharystii wypełnia Wasze życie chrześcijańską radością, kieruje ku innym z dobrą intencją, i w ten sposób prowadzi nas do świętości.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Krystyna Kowalska z ul. Krasińskiego, Zofia Podstawka z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….