XXX Niedziela Zwykła

 1. W naszym kościele podczas nabożeństw mogą przebywać jednocześnie 193 osoby. Apelujemy o zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości. Możemy korzystać z dyspensy udzielonej przez Metropolitę Lubelskiego co do niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. aż do jej oficjalnego odwołania. Spowiedź święta od dziś będzie w kaplicy fatimskiej oraz w kruchcie przy kaplicy fatimskiej.
 2. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy transmisję on-line Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30.
 3. Zapowiedziana na dziś obecność studentów KUL-u ze swoim duszpasterzem oraz zbiórka ofiar na rzecz uczelni została odwołana.
 4. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy w tym tygodniu jeszcze na nabożeństwa różańcowe na 17.30, a dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek, w środę i czwartek na 16.30.
 5. W Przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z Dekretem Metropolity Lubelskiego, zachęca się wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na cały listopad. Nie będzie w tym roku tradycyjnych Mszy św. na cmentarzach. Zachęca się do uczestnictwa w Mszach św. we własnych kościołach, z zachowaniem limitu osób.
 6. W poniedziałek – 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: o godzinie: 30, 7.30. 8.30. 10.00, 16.30, 18.00.
 7. Penitencjaria Apostolska rozszerzyła odpust zupełny w intencji zmarłych, przypadający na dni od 1 do 8 listopada – na cały miesiąc listopad br.
  – odpust zupełny z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych2listopadadla osób, które odwiedzą kościół lub kaplicę oraz odmówią w nich: „Ojcze nasz” i „Wierzę” może zostać przeniesiony na inny dzień listopada, wybrany przez poszczególnych wiernych.
  osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, aby zapobiec stłoczeniu wiernych w miejscach świętych, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowego dołączenia do pozostałych wiernych. Należy przy tym odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, z intencją jak najszybszego spełnienia warunków uzyskania odpustu, czyli przystąpienia do sakramentu pojednania, przyjęcia Komunii, modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz odmówienia przed obrazem Jezusa lub Maryi modlitwy za zmarłych.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia – w czwartek 29 października. Rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, a następnie Eucharystia i dalszy ciąg nabożeństwa.
 9. Naszym zmarłym zawdzięczamy wiele dobra i zawsze jesteśmy im dłużni pamięć i modlitwę. W listopadzie codziennie o 17.25 będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 będzie ofiarowana Msza św. za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki na modlitwę za zmarłych są wyłożone na stolikach z prasą. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. Różaniec za zmarłych rozpoczniemy od poniedziałku 2 listopada i przez cały pierwszy tydzień listopada będziemy polecać zmarłych z Osiedla Konstantynów.
 10. Kurs Przedmałżeński od następnej konferencji przechodzi na formę online.
 11. W zakrystii, po każdej Mszy św., można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 12. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza dziś o godz. 19.15 na Koncert Por Fiesta Fuente– będzie to niezwykła podróż muzyczna: muzyka bliskiego wschodu, perska, cygańska, hiszpańska, a w roli głównej santur – perskie cymbały. Zgodnie z ostatnimi obostrzeniami w naszym amfiteatrze może przebywać na wydarzeniu 90 osób. Dlatego zachęcamy do obejrzenia koncertu na żywo online, szczegóły na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia, gdzie znajduje się link do koncertu.
 13. Polecamy prasę katolicką, wyłożoną na stolikach.
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro, za modlitwę oraz za wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom Boże błogosławieństwo, wypełnione pokojem i radością.
 15.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszła Halina Gieryng z ul. Ułanów.  Przy okazji rocznicy poświęcenia kościoła wspomnijmy również proboszczów tej parafii, których Bóg już powołał do siebie. Są to: o. Edward Zaorski, o. Tarsycjusz Romaniuk, o. Feliks Kapera, o. Tytus Pluta.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…