XXIX Niedziela Zwykła - 18.10.2020 r.

 1. W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania.
  Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
 2. W związku ze znalezieniem się Lublina w strefie czerwonej przypominamy, że w kościołach obowiązuje limit 1 osoby na 7m². W naszym kościele mogą znajdować się 193 osoby w czasie nabożeństwa. Bardzo prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do obostrzeń dla dobra nas wszystkich, jak również o wchodzenie tylko z zakryciem nosa i ust oraz o korzystanie z dezynfekcji rąk.
 3. Witamy w naszej braterskiej wspólnocie o. Daniela Stelmaszka, który przez ostatnich 14 lat pracował jako misjonarz w Afryce, a teraz wesprze nas w pracy na Poczekajce.
 4. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone dzisiaj na tace będą przeznaczone na misje prowadzone przez braci kapucynów naszej prowincji.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na Koncert Por Fiesta Fuente– będzie to niezwykła podróż muzyczna: muzyka bliskiego wschodu, perska, cygańska, hiszpańska, a w roli głównej santur – perskie cymbały. Koncert 25 października o godz. 19.15. Zgodnie z ostatnimi obostrzeniami w naszym amfiteatrze może przebywać na wydarzeniu 90 osób. Dlatego zachęcamy do obejrzenia koncertu na żywo online, szczegóły na stronie internetowej parafii i Stowarzyszenia, gdzie znajduje się link do koncertu.
 6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec jest odpowiedzią na gorącą prośbę Matki Bożej o modlitwę. Zachęcamy do codziennego różańca. W kościele różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. Grupa wolontariuszy, którzy założyli Przedsiębiorstwo Społeczne Centrumaby pomagać osobom bezdomnym i skrajnie ubogim, proponuje sprzątanie nagrobków, położenie kwiatów, zapalenie zniczy na cmentarzach. Cały dochód z tej pracy przeznaczany jest na zapewnienie dachu nad głową osobom wychodzącym z bezdomności. Korzystając z tych usług, możemy także pomagać osobom w potrzebie – informacje szczegółowe na plakatach przed kościołem.
 8. W czwartek 22 października przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Przypominamy, że w tym szczególnym roku obchodzimy 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, naszego Papieża. W związku z tym, że tego dnia wypada również nowenna do św. Rity, intencje za wstawiennictwem św. Rity będą odczytane po różańcu.
 9. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio w piątek 23 października o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy za wstawiennictwem o. Pio można składać w zakrystii.
 10. Na stolikach z prasą są wyłożone kartki do modlitwy za zmarłych, na tzw. „wypominki”. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy, aby na kartkach zaznaczyć dane osiedle w następującym porządku: I tydzień zmarli z osiedla Konstantynów, II tydzień zmarli z osiedla Krasińskiego, III tydzień zmarli z Osiedla Sienkiewicza i IV tydzień zmarli z osiedla Błonie.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć studentów z KULu wraz z ich duszpasterzem, który będzie głosił słowo Boże. Będzie również możliwość wsparcia uczelni dobrowolną ofiarą do puszek przed kościołem.
 12. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszego kościoła dziękujemy za wszelkie dobro, życzymy serdecznej opieki Bożej i przypominamy o codziennej wytrwałej modlitwie przed Panem.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Sobieszek z ul. Herbowej, Teresa Banaszek z ul. Zana, Janina Chmiel z ul. Herbowej i Jan Łoszkiewicz z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..