XXVIII Niedziela Zwykła - 11.10.2020 r.

1. Miesiąc październik przypomina nam szczególnie o modlitwie różańcowej. Jest to modlitwa, którą usilnie poleca Matka Boża w różnych miejscach, prosząc o jej odmawianie w intencji nawrócenia świata i ratowania grzeszników. Zachęcamy do wspólnego różańca codziennie w kościele o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30.
2. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj o godz. 14.15.
3. Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj. Początek o godz. 15.00 w starym kościele.
4. Rekolekcje dla studentów na tzw. Dobry początek rozpoczną się dzisiaj o godz. 19.30. Kierujemy słowa odwagi i zachęty do młodzieży studenckiej i pracującej. Rekolekcje potrwają do środy.
5. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Papieski, przed kościołem młodzież prowadzi dobrowolną zbiórkę do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcamy do ofiarnego wsparcia tego dzieła i dziękujemy za każdą ofiarę.
6. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek 13 października, najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie fatimskie, różaniec i procesję z Figurą Matki Bożej. Przy okazji zachęcamy mężczyzn do zgłaszania się do noszenia figury w procesjach fatimskich. Do tej pory zgłosiło się tylko 3 mężczyzn, a potrzeba minimum czterech na jedną procesję.
7. Inauguracja roku formacyjnego służby liturgicznej w najbliższą sobotę 17 października na Mszy św., o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie. Zapraszamy również nowych kandydatów do służby liturgicznej.
8. Warsztaty dla żon „OBDAROWANA” w dn. 17–18 października. Wszystkie informacje szczegółowe na plakatach przed kościołem.
9. Z okazji przypadającego w środę Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pedagogom, pracownikom szkół dziękujemy za ich nieocenioną pracę i życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu charakteru dzieci i młodzieży oraz wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
10. Na stolikach z prasą są już wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy aby na kartkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane wypominki: I tydzień zmarli z osiedla Konstantynów, II tydzień zmarli z osiedla Krasińskiego, III tydzień zmarli z Osiedla Sienkiewicza i IV tydzień zmarli z osiedla Błonie.
11. Od jutra także można zamawiać już w zakrystii intencje na przyszły 2021 rok. Intencje są przyjmowane po każdej Mszy św.
12. Makulatura na misje w tym tygodniu od poniedziałku do piątku. Kontener będzie podstawiony przy kancelarii. Prosimy o zachowanie porządku i bardzo dziękujemy.
13. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej czytania. Do redakcji Zwiastuna można przesyłać osobiste świadectwa z przeżycia Misji Świętych w parafii.
14. Niektórzy parafianie proszą o przypominanie obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos dla wspólnego bezpieczeństwa. Dlatego uwrażliwiamy wszystkich na odpowiedzialność za siebie nawzajem i wyrozumiałe współczucie, aby nie narażać innych ludzi na nie potrzebny niepokój i lęk.
15. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne, z jakim na co dzień się spotykamy, prosimy Boga o umocnienie Was w łasce wiary oraz życzymy Wam wszystkim wielu owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie i w sakramentach.
16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eleonora Gąsecka z ul. Leonarda, Eugenia Gałan z ul. Irydiona, Stanisław Jan Furtak oraz Halina Łapinkiewicz-Piłat z ul. Skrzetuskiego, Anna Jabłońska oraz Stanisław Majewski i Władysława Rutkowska z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..