XXVII Niedziela Zwykła - 04.10.2020 r.

 1. Dzisiejszą uroczystością św. Franciszka kończymy misje parafialne. Dziękujemy ojcom redemptorystom: o. Józefowi i o. Ireneuszowi za obecność między nami w tym czasie, za ich misjonarską gorliwość, za głoszone słowo Boże, za wszystkie sprawowane nabożeństwa, za udzielenie nam apostolskiego błogosławieństwa. Niech dobry Bóg obficie wynagrodzi Wam swoją łaską, a my, z naszej strony, tak zwyczajnie, po ludzku również Wam serdecznie dziękujemy za dobrą nowinę o miłości Boga.
 2. Dziękujemy wszystkim grupom, dorosłym oraz dzieciom, osobom pojedynczym, które zaangażowały się w liturgie tych dni misyjnych, dziękujemy wszystkim za modlitwę i obecność na Misjach. Dziękujemy naszym Braciom posługującym w kościele, br. Piotrowi za posługę zakrystiana i szczególnie wszystkim spowiednikom.
 3. Dzisiaj jeszcze o godz. 19.15 w amfiteatrze Oratorium o Stworzeniu. Wydarzenie organizowane przez SPPP w ramach projektu XIII edycji „Z Kulturą do Nieba”. Oratorium o Stworzeniu zainspirowane jest biografią świętego Franciszka z Asyżu. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.  dla tych, co nie mogą uczestniczyć, będzie możliwość uczestniczenia online. Link do streamingu jest podany na stronie stowarzyszenia i parafii. 
 4. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na różaniec św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. Dzisiaj również odpust w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, czyli w par. Matki Bożej Różańcowej.
 5. We wtorek 6 października, swoje imieniny będzie obchodził Artur Fredo, Rektor WSD naszej prowincji kapucynów oraz wikary klasztoru na Poczekajce. Polecamy go Waszej modlitwie i zapraszamy na Mszę św. w jego intencji we wtorek na godz. 6.30.
 6. Sakrament Bierzmowania w czwartek 8 października na Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę 7 października o godz. 19.00 na nabożeństwo połączone z sakramentem spowiedzi. Obecność obowiązkowa.
 7. Spotkania dla narzeczonych w ramach Kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w sobotę 10 października o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Spotkania w sali konferencyjnej. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.
 8. Rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św. w roku 2021 zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 14.15. Po Mszy spotkanie organizacyjne.
 9. Warsztaty robienia różańców tradycyjnych odbędą się 10 października o godz. 16.00. Informacje i zapisy na furcie u br. Pawła.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić tzw. Dzień Papieski. Będzie wtedy możliwość wsparcia Funduszu Papieskiego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który jest żywym pomnikiem papieskim przeznaczonym na wsparcie ubogiej, zdolnej młodzieży.
 11. Wszystkim studentom rozpoczynającym nowy rok akademicki, naszym braciom seminarzystom, życzymy odwagi i otwartości na dary Ducha Świętego. Młodzież studencką zapraszamy na Rekolekcje na dobry początek. Rekolekcje potrwają od 11 do 13 października. Start w przyszłą niedzielę o godz. 19.30.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism i prasy katolickiej wyłożonej na stolikach.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary na klasztor i kościół, dziękujemy za Waszą hojność i za dzisiejszą tacę na dzieła misji prowadzone przez naszych ojców misjonarzy. Niech miłość Boża wypełnia wasze serca a św. Franciszek – patron naszego kościoła niech wyprasza Wam wszystkim gorliwość w pełnieniu woli Bożej.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Pyda z ul. Wołodyjowskiego, Dorota Łagowska z ul. Powstania Styczniowego, Genowefa Zalewska z ul. Namysłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….