XXVI Niedziela Zwykła - 27.09.2020 r.

 1. W czasie trwania misji świętych w parafii, prosimy, aby nie robić żadnych spotkań w grupach formacyjnych i wspólnotach, tylko przyjąć program misji. Dziękujemy wszystkim członkom zespołu misyjnego za dotychczasowe zaangażowanie w modlitwę i roznoszenie zaproszeń po parafii. Program Misji Świętych jest także dostępny na stronie internetowej parafii, w gablotach przed kościołem oraz w Zwiastunie.
 2. We wtorek będzie tylko Msza św. o godz. 6.30. Na tej Mszy będziemy modlić się za pana Michała Wójtowicza,  który troszczy się o piękno i czystość naszego kościoła na Poczekajce. Dalszy porządek w kościele tego dnia według programu misyjnego.
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast we wtorek 28 września o godz. 15.00. Organizatorzy, czyli Diakonia Miłosierdzia Kościoła Domowego, zapraszają jak w zeszłym roku przy Leclercku oraz przy skrzyżowaniu Al. Kraśnickiej i Bohaterów Monte Cassino.  
 4. We czwartek rozpocznie się miesiąc październik. Zapraszamy codziennie na wspólny różaniec o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do tej modlitwy, w miarę możliwości w kościele, ale także do pielęgnowania jej w rodzinach i w domach. Wspólny różaniec dla dzieci będzie o godz. 16.30 dopiero od wtorku 6 października, we wtorki, środy i czwartki.
 5. Trwa Nowenna przed  Uroczystością św. Franciszka. Zapraszamy codziennie na godz. 17.00. W tym tygodniu będzie inaczej: najpierw różaniec o godz. 17.00, a potem modlitwy nowennowe i Godzinki o św. Franciszku.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota m-ca. Jednak trzymamy się programu misji parafialnych. Spowiedź dla dzieci również według programu misji, czyli w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 7. Odpust św. Franciszka wypada w przyszłą niedzielę. Jednak Uroczysta Msza św. z nabożeństwem Transitus będzie koncelebrowana w wigilię uroczystości, czyli w sobotę 3 października o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków św. Franciszka na tę uroczystą Mszę św. wieczorną, w wigilię uroczystości.  Wtedy również będziemy modlić się za br. Franciszka Tołczyka z racji na jego imieniny.  
 8. Uroczyste zakończenie Misji Świętych w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 z udzieleniem błogosławieństwa papieskiego i z odpustem zupełnym. Dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, tylko Msza św. o godz. 15.00.
 9. W Uroczystość św. Franciszka, czyli w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 13.00 profesję wieczystą w naszym zakonie złoży br. Mateusz Kamecki. Dziękujemy Panu Bogu za jego powołanie i polecamy go także Waszym modlitwom.
 10. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza na Oratorium o Stworzeniu – wykonawcy Basia Derlak, br. Szymon Janowski i Przyjaciele. Oratorium 4 października o godz. 19.15 w amfiteatrze, z zachowaniem wymogów sanitarnych, czyli w maskach i z zachowaniem odległości.   
 11. Na ten nowy tydzień, niech  Bóg obdarzy Was wyobraźnią  miłosierdzia oraz otworzy serca na swoje dary. Polecamy Was wszystkich w tym tygodniu szczególnej opiece św. Franciszka. 
 12. Wychodząc z kościoła możemy dziś wesprzeć ofiarą do puszek Potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to tzw. ofiara „świętopietrza” związana z Uroczystością św. Apostołów Piotra i Pawła, a która w tym roku została przeniesiona z powodu koronawirusa. Dziękujemy za te ofiary.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Halina Stanisława Beć z ul. Wołodyjowskiego. Polećmy również zmarłego w zeszłym tygodniu Wojciecha Kaczmarka, kapucyna, który należał do wspólnoty klasztoru na Krakowskim Przedmieściu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….