XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020 r.

 1.  Spotkanie po pielgrzymkowe dla pielgrzymów Grupy nr 3 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00. Spotkanie w Kuźni. Zapraszamy.
 2. W środę 23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Grupa Modlitwy o. Pio wraz z opiekunem duchowym o. Andrzejem, zapraszają w poniedziałek, wtorek i środę na Mszę św. na godz. 18.00, a przed Mszą różaniec w ramach 3-dniowego duchowego spotkania ze św. o. Pio. Intencje przez wstawiennictwo św. Rity we wtorek 22 września,  będą odczytane i polecane  w czasie różańca św. o godz. 17.25.
 3. W czwartek 24 września zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Początek o godz. 17.30 modlitwą różańcową, następnie o godz. 18.00 Msza św. i dalszy ciąg modlitwy.
 4. Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka rozpocznie się w piątek 25 września o godz. 17.00. Najpierw Godzinki o św. Franciszku, następnie modlitwy nowenny i różaniec.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Misje Święte, które będą trwały przez cały tydzień, do uroczystości św. Franciszka, czyli do 4 października. Prosimy wszystkie wspólnoty i grupy działające w parafii, aby w czasie trwania misji nie organizować żadnych spotkań formacyjnych w grupach, a raczej zaangażować się w program misji. Jutro, zwiastuni misji – przedstawiciele parafii, będą roznosić folderki z programem i zaproszeniem na misje. Folderki będą zostawiane w skrzynkach na listy lub w drzwiach mieszkań, bez kontaktu osobistego z mieszkańcami. Program misji jest również w Zwiastunie i na stronie internetowej parafii. Niech ten tydzień będzie Tygodniem modlitwy za Misje. Codziennie zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Misji Świętych. Adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30. W piątek dodatkowo zachęcamy do czynu pokutnego w tych intencjach:  modlitwy, jałmużny lub postu.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, które jest zaplanowane  w dniu 8 października, odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 września w amfiteatrze, po Mszy św. o godz. 10.00.
 7. Do końca września w kancelarii można zapisywać do I Komunii św. dzieci z naszej parafii, które chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, a chcą przystąpić do I Komunii w naszej parafii. Pierwsza Msza św. i spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w niedzielę 11 października o godz. 14.15.
 8. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę 10 października o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 9. Zapraszamy dzieci i młodzież do Oazy. Spotkania w piątki o godz. 18.00 w salce pod kościołem. Wejście przy kancelarii. Spotkania lektorów i ministrantów ruszą w październiku.
 10. Straż Miejska, na prośbę mieszkańców ul. Pielęgniarek, prosi o nie parkowanie samochodów na terenie zielonym wzdłuż ul. Pielęgniarek oraz nie zastawianie mieszkańcom bram wyjazdowych z podwórka, bo niestety będą mandaty.
 11. Na placu przy naszym kościele zostały zaznaczone miejsca parkingowe tylko dla osób z niepełnosprawnością. Dziękujemy naszym parafianom za wykonanie tej pracy. Wszystkim innym kierowcom przypominamy, że jest zakaz wjazdu samochodami na górę przed kościół.
 12. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy szczególnie do wzięcia ze sobą Zwiastuna. 
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół i klasztor. Życzymy Wam nieustannego wzrostu w wierze oraz w miłości do Boga i bliźnich.  
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Czobot z ul. Skrzetuskiego, Tomasz Witold Kaczor z ul. Powstania Styczniowego, Tadeusz Wrzyszcz z ul. Rogińskiego, Adam Bystrzycki z ul. Bohaterów Monte Cassino. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….