XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce XX Tydzień Wychowania. Dziękujemy szczególnie tym, którzy biorą bezpośredni udział w procesie formacji dzieci i młodzieży, czyli rodzicom, wychowawcom, katechetom i duszpasterzom. Szczególne podziękowania składamy katechetom przygotowującym w tym trudnym czasie dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania.
 2. Dziś I Komunia św.: o godz. 11.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego; a o godz. 14.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 57.
 3. Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w starym kościele.
 4. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Św. Porządek tego dnia zwyczajny.
 5. Zostały nam dwa tygodnie do rozpoczęcia misji świętych w parafii. Od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Prosimy wszystkich o modlitwę za parafię,  o dobre owoce nawrócenia i wiary.
 6. Do końca września w kancelarii można zapisywać do I Komunii św. dzieci z naszej parafii, które chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, a chcą przystąpić do I Komunii w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej. Pierwsza Msza św. i spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w niedzielę 11 października o godz. 14.15.
 7. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się w naszej parafii w sobotę  10 października o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Grafik spotkań dla narzeczonych jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 8. Biuro Radia Maryja czynne w każdą niedzielę do 13.00. Wejście od strony kancelarii.
 9. Po wakacyjnej przerwie, wznowiła swoje działanie Poradnia Rodzinna, w której porady są bezpłatne. Zachęcamy do korzystania z porad specjalistów: psychologów i prawników. Informacje na stronie internetowej. Natomiast Siłownia „Wyciskajka” oraz Kawiarenka u Franka będą nie czynne aż do odwołania.
 10. Punkt Książki nie czynny. Poszukujemy osób chętnych do prowadzenia Punktu Książki.  Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. Jest nowy  numer naszej gazetki parafialnej Zwiastun, a w nim zaproszenie na misje, program misji i inne ciekawostki.
 11. Kino BAJKA zaprasza na film o ks. Ziei. Nie zabijaj nigdy nikogo. Proponujemy wspólny seans filmowy we wtorek na godz. 15.30. Zapisy dla chętnych w zakrystii.
 12. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy za wsparcie materialne naszych braci misjonarzy w zeszłą niedzielę. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszy Waszym troskom i radościom w codziennym życiu. Dziś przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.  
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Grzegorz Chachliński z   Irydiona,  Bogusława Sak z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….