XXIII Niedziela Zwykła - 06.09.2020 r.

 1. Dzisiaj dzieci ze SP nr 38 przystępują do I Komunii św. Jeszcze jutro i we wtorek zapraszamy te dzieci na Mszę św. na godz. 18.00 w ramach tzw. Białego tygodnia.
 2. Spotkanie Kółek Różańcowych z racji na I niedzielę miesiąca dzisiaj o godz. 15.00 w dużym kościele. Od dzisiaj także wracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy świętych, czyli wraca Msza św. o godz. 16.00, a nie będzie Mszy o 19.30.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. Triduum, czyli bezpośrednie przygotowanie na Misje święte w parafii. Misje rozpoczną się w niedzielę 27 września. Jutro odbędzie się drugie spotkanie wszystkich chcących zaangażować się w przygotowanie i w same misje. Spotkanie w sali konferencyjnej o godz. 19.30. Zapraszamy przedstawicieli wspólnot, wszystkich chętnych oraz Członków Rady Parafialnej. Od najbliższej środy, o ile nie będzie innych przeszkód, codziennie po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia misji parafialnych. Zapraszamy do tej modlitwy.
 4. Na prezbiterium został wykonany postument pod figurę Matki Bożej. Jest to dar rodziców tegorocznych dzieci komunijnych. Bardzo im za to dziękujemy. Na postumencie ostatecznie stanęła Figura Niepokalanego Serca Maryi, Patronki Parafii, przeniesiona z Kaplicy Fatimskiej, a tam została umieszczona figura Matki Bożej Fatimskiej, która była wcześniej zniszczona, i została odnowiona. Natomiast w procesjach fatimskich, 13 dnia miesiąca, będzie noszona figura przywieziona z Fatimy w 2019 roku.
 5. We wtorek 8 września święto Narodzenia NMP. Porządek tego dnia zwyczajny.
 6. Spotkanie młodych, którzy w tym roku rozpoczęli przygotowanie do sakramentu bierzmowania, w sobotę 12 września o godz. 9.00 w amfiteatrze.  
 7. I Komunia św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 , a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 57 o godz. 14.30.
 8. Dzień skupienia dla narzeczonych również w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w starym kościele.
 9. Do końca września w kancelarii można zapisywać do I Komunii św. dzieci z naszej parafii, które chodzą do innych szkół, niż szkoły znajdujące się na terenie parafii, a które chcą przystąpić u nas do I Komunii. Terminy I Komunii na rok 2021 oraz informacje dla zainteresowanych są na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
 10. Warsztaty dla żon ” OBDAROWANA” odbędą się w weekend 19 – 20 września. Informacje szczegółowe dla zainteresowannych na plakatach przed kościołem. 
 11. Rusza akcja Makulatura na misje. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od jutra do piątku obok kancelarii. Prosimy tylko o zachowanie porządku.
 12. Zwracamy się z gorącą prośbą do kierowców, aby nie wjeżdżać samochodami na plac przed kościołem, tam gdzie ludzie uczestniczą we Mszy św.
 13. Przez ostatnie 15 lat Punkt Książki prowadzili Państwo Sabina i Stanisław Marcowscy, którym jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za tę ofiarną posługę. Obecnie szukamy chętnych do dalszego prowadzenia Punktu Książki.  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z proboszczem.
 14. Darmowe warsztaty z dostępności dla osób z niepełnosprawnością. Warsztaty uczą jak wyjść naprzeciw osobom niepełnosprawnym,  jeżeli chodzi o ułatwienie im uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, społecznych, sakralnych. Warsztaty 12 września lub 14 września o godz. 12.00. Trwają ok. 4 godzin. Zapisy w kancelarii lub telefonicznie.
 15. Za wszelkie dobro, za ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru, serdecznie dziękujemy. Na nadchodzący tydzień Wam i Waszym bliskim życzymy otwarcia się na działanie Boga i odwagi życia według słowa Bożego.
 16. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu”.
 17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krzysztof Lipiński z ul. Czarkowskiego, Roman Franciszek Brzezina z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…