XXI Niedziela Zwykła - 23.08.2020 r.

  1. W związku z 70-leciem parafii przygotowujemy się do Misji Świętych. Misje są zaplanowane w dniach 09 – 04.10. Misje będą prowadzić ojcowie redemptoryści. Prosimy wszystkich o modlitwę w tej intencji. Przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup działających przy parafii, członków parafialnego zespołu synodalnego, ale również każdego, kto tylko chce osobiście zaangażować się w jakąkolwiek pomoc na czas przygotowania i misji, każdego, kto chce być bardziej odpowiedzialny za wspólnotę parafialną, zapraszamy na spotkanie jutro, 24 sierpnia o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Zapraszamy! 
  2. W środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy św. tego dnia zwyczajny.
  3. W przyszłą sobotę o godz. 11.30 oraz w niedzielę o godz. 13.00, dzieci z grupy parafialnej będą przystępować do I Komunii świętej. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek 28 sierpnia o godz. 19.00.  
  4. Poświęcenie tornistrów dla dzieci, i Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 11.30. Będziemy modlić się o szczęśliwy rok szkolny, o potrzebne Boże błogosławieństwo, i dary Ducha Świętego dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i dyrektorów szkół. 
  5. Informujemy również rodziców, że w szkole podstawowej im. Bolesława Chrobrego na ul. Paśnikowskiego, zarząd szkoły ograniczył lekcje religii. I tak w klasach 1 – 3 są jeszcze dwie godziny nauki religii, natomiast w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej oraz w liceum usunięto po jednej godzinie religii. Usunięto także naukę religii z Przedszkola Król Maciuś Pierwszy, należącego do tego samego kompleksu edukacyjnego. Informujemy o tym rodziców, dlatego, że szkoła znajduje się na terenie parafii, i część dzieci i młodzieży uczestnicząca tam w zajęciach pochodzi z naszej parafii. 
  6. Zapisy na Pielgrzymkę do Wąwolnicy rozpoczną się od przyszłej niedzieli. Grupa może mieć nie więcej jak 150 osób. Pierwszeństwo mają nasi parafianie i osoby związane z naszą parafią. Przy zapisie trzeba podać nr telefonu oraz opłata 15 zł.  
  7. Zwracamy się z ogłoszeniem do osób, które po swoich zmarłych rodzicach lub dziadkach posiadają stare krzyże lub obrazy świętych, i nie wiedzą, co z nimi zrobić. Prosimy żeby ich nie wyrzucać. Te poświęcone przedmioty kultu można przynosić i zostawiać na holu przy kancelarii, na wystawionym biurku, tam gdzie są wykładane książki. Prosimy, aby nie przynosić do kościoła, i nie zostawiać w kruchcie kościoła.   
  8. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. Polecamy dzisiaj książki z wydawnictwa SERAFIN, z którymi przyjechali do nas bracia z prowincji krakowskiej.  
  9. Na ostatni tydzień wakacji, życzymy Wam wszystkim duchowego zapału i nowych sił oraz wytrwałości w czynieniu dobra. Niech Matka Boża, Patronka naszej Parafii wspiera Was we wszystkich waszych potrzebach i wyprasza błogosławieństwo u swojego Syna.   
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Danuta Dżaman z ul. Ułanów oraz  Franciszka Miazek. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….