XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.08.2020 r.

 1. W drugą niedzielę sierpnia, w kościołach diecezji lubelskiej, ofiary składane na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas diecezji lubelskiej. Dziękujemy więc w imieniu Caritas za dzisiejsze ofiary.
 2. Dzień skupienia dla narzeczonych, dzisiaj, czyli w II niedzielę miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 15.00 konferencją w dużym kościele. Zapraszamy pary narzeczonych przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 3. Do jutra trwają jeszcze zapisy na Golgotę Młodych na Poczekajce. Spotkanie dla młodych organizowane jest w dn. 21 – 23 sierpnia.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek 13 sierpnia, od godziny 15.00, w dużym kościele. Wieczorem zapraszamy Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej  na Mszę św. z Nieszporami o godz. 18.00, następnie różaniec i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.  
 5. W piątek, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, Lubelska Piesza Pielgrzymka w sposób symboliczny będzie wchodziła na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy podjęli pątniczy trud w tym wyjątkowym czasie. Dziękujemy naszym duszpasterzom: o. Piotrowi Krawczykowi, o. Andrzejowi Derdziukowi, wszystkim Braciom i Siostrom pielgrzymującym do Matki Bożej na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Funduszu Idę z Tobą.
 6. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dalej porządek Mszy świętych niedzielny wakacyjny, czyli nie ma Mszy św. o godz. 16.00, a Msze wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 będą odprawiane z Uroczystości Wniebowzięcia. Tego dnia, na zakończenie Mszy św. przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa płodów ziemi: zbóż, ziół i owoców, okazując w ten sposób wdzięczność Panu Bogu za dary natury.
 7. W tym roku, 15 sierpnia, przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej, czyli „Cudu nad Wisłą”. Zachęcamy z tej okazji do szczególnej modlitwy dziękczynno – błagalnej  za Polskę.  
 8. Żłobek Szczęśliwe Maluchy prowadzi nowy nabór. Szczegóły dla zainteresowanych rodziców na plakatach w gablotach ogłoszeń.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro z jakim spotykamy się z Waszej strony na co dzień. Na ten nowy tydzień wszystkim Wam Bracia i Siostry, waszym Rodzinom, gościom przebywającym w naszej parafii na wakacjach, życzymy obfitości Bożych darów i opieki Maryi naszej Matki i Patronki parafii.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Elżbieta Władysława Komorowska z ul. Krasińskiego; Adam i Igor Nowak z ul. Leonarda; Edward Michał Kasiczak z ul. Juranda; Krystyna Przech z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…