XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.08.2020 r.

  1. Dzisiaj w związku z odpustem zwanym Porcjunkula, wspominając święto Matki Bożej Anielskiej, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli: spowiedź, Komunia św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.   
  2. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc ważnych wydarzeń historyczno-narodowych w naszej Ojczyźnie. Wspominamy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.  W tym roku obchodzimy szczególną rocznicę:  100 – lecie „Cudu nad Wisłą”, czyli bitwy, która powstrzymała nawałę bolszewicką na Polskę i całą zachodnią Europę. Jest to także miesiąc wielu ważnych świąt maryjnych oraz pielgrzymek, szczególnie na Jasną Górę, do najważniejszego sanktuarium maryjnego naszej Ojczyzny. Dziękujemy Panu Bogu za liczne sanktuaria maryjne w naszej Ojczyźnie, i za opiekę nad nami naszej Matki i Królowej. W sierpniu wybrzmiewa także mocno apel o trzeźwość Narodu. Módlmy się o trzeźwość i ofiarujmy w tej intencji nasze postanowienia. 
  3. We wtorek wyrusza Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę kapucyńską nr 3 poprowadzi br. Piotr Krawczyk. Pielgrzymka będzie jednak wyjątkowa. Msza w katedrze na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Przejście przez Al. Kraśnicką około godziny 8.00 – 8.30. Pielgrzymka jest objęta reżimem sanitarnym, dlatego prosimy, żeby na trasie nie zatrzymywać pielgrzymów, nie witać się z nimi. Zachęcamy do modlitwy za pielgrzymów i duchowej łączności. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.30 i na  Mszę św. o godzinie 18.00,  a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.
  4. We czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Nadbystrzyckiej.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek m-ca – adoracja Najświętszego Sakramentu dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne – jak w każdy czwartek od godziny 15.00  w dużym kościele.
  6. I piątek m-ca – nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30 ze względu na wakacje. Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą św. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stolikach. Zachęcamy do pisania świadectw do Zwiastuna w związku z 70-leciem naszej Parafii.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach oraz wszystkim pracującym życzymy wszelkich potrzebnych darów Bożych i polecamy Was i Waszych bliskim Maryi, Królowej Aniołów.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Feliksa Siłkowska z ul. Leonarda, Irena Krawczyk z ul. Juranda, Irena Teresa Jakubiec z Powstania Styczniowego, Zofia Chabros z ul. Ułanów, Barbara Orłowska z ul. Namysłowskiego.   Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….