XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.07.2020 r.

 1. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Odbędzie się ono na parkingu przy ul. Monte Cassino, na parkingu szpitalnym przy ul. Pielęgniarek oraz przed kościołem. Ponawiamy apel  o odpowiedzialność na drogach, o trzeźwość, o większy szacunek do siebie wzajemnie.  Prosimy również o uszanowanie przestrzeni wokół naszego kościoła, która szczególnie w niedziele, staje się miejscem modlitwy, aby nie podjeżdżać tutaj samochodami.  
 2. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dzisiaj dobrowolną ofiarę do puszek na Stowarzyszenie Miva Polska. Stowarzyszenie Miva Polska zajmuje się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących na różnych kontynentach.   
 3. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi proboszcz parafii br. Mirosław Ferenc. Msza św. w jego intencji jutro o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i polecamy go również Waszej modlitwie.
 4. W tym tygodniu opuszcza naszą wspólnotę o. Bogusław, i wraca na Łotwę. Dziękujemy mu za wszelką posługę w tym czasie, za jego modlitwę i dobro słowo, i polecamy go Bożej Opatrzności na dalsze lata misyjne na Łotwie.
 5. Intencje na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę można składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie. Można również wesprzeć organizację pielgrzymki w ramach Funduszu „Idę z Tobą”.
 6. W sobotę na godz. 18.00  zapraszamy na Mszę  św. z Nieszporami Maryjnymi, z racji na I sobotę miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja i różaniec.
 7. Męski Różaniec w Lublinie – w najbliższą sobotę o godzinie 18:30. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła przy ulicy Bernardyńskiej,  następnie uczestnicy nabożeństwa wraz z kapłanem przejdą na Plac Litewski, gdzie publicznie będą modlić się na różańcu. 
 8. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują liderów i wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na superw.pl
 9. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do pisania świadectw związanych z 70 letnią historią naszej parafii na Poczekajce, i prosimy o przekazywanie tych świadectw do redakcji Zwiastuna, aby mogły się tam ukazać.
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Niepokalane Serce Matki  wyprasza Wam potrzebne łaski na każdy dzień. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim pracującym i pozostającym na miejscu życzymy odkrywania piękna życia w łasce i przyjaźni z Bogiem.   
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Henryk Janek z ul. Krasińskiego oraz  Regina Trybulska.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…