XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.07.2020 r.

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w środę 22 lipca o godzinie 18.00. Przed Mszą św. różaniec. Intencje do różańca i na Mszę św. można składać w zakrystii.
 2. W czwartek 23 lipca, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.
 3. W sobotę swoje imieniny będzie obchodził o. Krzysztof Groszyk – kapelan szpitala na Kraśnickiej. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w sobotę na godz. 6.30. I polecamy solenizanta również Waszej modlitwie.
 4. Piesza Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę pod hasłem Soli Deo w tym roku odbędzie się w zmienionej formie. Informacje dla zainteresowanych na stronie parafialnej. Intencje na pielgrzymkę można składać w zakrystii lub w kancelarii. Można również wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą”. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii, przy furcie lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “ Idę z Tobą”.
 5.  Dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, za tydzień po każdej Mszy św. Odbędzie się na parkingu przy ul. Monte Cassino, na parkingu szpitalnym przy ul. Pielęgniarek oraz przed kościołem. Przy tej okazji prosimy kierowców o odpowiedzialność na drogach, o większy szacunek do innych osób kierujących pojazdami oraz do pieszych, o realizowanie przykazania miłości bliźniego i wzajemną pomoc, o trzeźwość. Prosimy również o uszanowanie przestrzeni wokół naszego kościoła, gdzie podczas Mszy niedzielnych ta przestrzeń staje się miejscem modlitwy. Dlatego prosimy, aby nie podjeżdżać samochodami tam, gdzie ludzie się modlą.   
 6. Mamy również wielką prośbę, aby nie robić w kruchcie kościoła „wystawki”, i nie przynosić starych gazet, książek czy innych rzeczy. Nie róbmy śmietnika w kościele! Bardzo o to prosimy, aby nie podrzucać nam takich prezentów. Nie wolno także zostawiać w kościele żadnych swoich prywatnych ulotek. Jeśli ktoś ma jakąś ważną rzecz do przekazania, to prosimy to konsultować w zakrystii lub z proboszczem. Wartościowe książki można zostawiać na stoliku przy kancelarii, i z tego stolika bezpłatnie można je sobie zabierać. 
 7. Prosimy również, aby zwracać większą uwagę na strój w którym wybieramy się do kościoła na uroczystą Mszę św. Niech to będzie strój świąteczny i elegancki, a nie na plażę czy na grilla. Warto pięknie ubierać się dla Pana Boga! 
 8. Na prośbę Stowarzyszenia PPP jutro jeszcze będzie podstawiony kontener na makulaturę. Można będzie w poniedziałek i we wtorek przynosić makulaturę.  
 9. Polecamy prasę katolicka wyłożoną na stolikach. W związku z 70-leciem naszej parafii, zachęcamy do pisania ciekawych świadectw osobistych lub rodzinnych związanych z historią Poczekajki. Świadectwa będą umieszczane w Zwiastunie, dlatego prosimy przesyłać je na adres redakcji Zwiastuna. 
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro, za duchowe wsparcie i  pomoc materialną. Niech Duch święty przychodzi z pomocą wszystkim Waszym słabościom. Życzymy Wam na ten nowy tydzień Bożej opieki i wstawiennictwa Niepokalanego Serca Maryi.   
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryka Moskal  z ul. Skrzetuskiego; Adam Głogowski z ul. Juranda; Wiesława Czesława Bołtuć  z ul. Herbowej.  Wieczny odpoczynek racz  im  dać  Panie….