XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12.07.2020 r.

 1. Przez cały lipiec i sierpień, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast jest dodatkowa Msza św.  o godzinie 19.30.
 2. Dzień skupienia dla narzeczonych, czyli konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu, dzisiaj. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w dużym kościele.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro, 13 lipca, najpierw na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie na czuwanie, modlitwę różańcową i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. We wtorek swoje imieniny będzie obchodził br. Henryk Piłat. Msza św. imieninowa we wtorek o godz. 6.30. Natomiast w środę 15 lipca, swoje imieniny będzie obchodził o. Henryk Krajewski – senior naszej wspólnoty. Msza św. w jego intencji w środę o godz. 6.30. Polecamy solenizantów również Waszej modlitwie i zapraszamy na Msze imieninowe.
 5. Informacje dla zainteresowanych Pieszą Pielgrzymką Lubelską na stronie internetowej parafii. W kancelarii można również podawać intencje na pielgrzymkę oraz ofiary na Fundusz Idę z Tobą, wspierające pielgrzymów. Można również ofiary przekazać na konto parafialne z dopiskiem „Fundusz idę z tobą”.
 6. Golgota Młodych w tym roku odbędzie się na Poczekajce, w większości jednak poprzez transmisje on-line. Informacje dla zainteresowanych na stronie GM.
 7. Poświęcenie pojazdów z racji na wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżujących, przeprowadzimy w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy.
 8. Kancelaria parafialna czynna cały czas tak samo, czyli od 16.00 do 19.00. W sierpniu nie będzie czynna Poradnia Przedmałżeńska.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach. Nie zapominajmy również o codziennym odkrywaniu i przyswajaniu Słowa Bożego, które ożywia nasze serce i umysł, abyśmy się upodabniali do Chrystusa.  
 10. Dziękujemy Wam za wszelkie dobro, za wsparcie duchowe i materialne. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach: dzieciom, młodzieży, rodzinom, naszym parafianom i wszystkim gościom, ale także tym, którzy pracują, którzy zostali w domach, Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy błogosławionego czasu. Polecamy Was dobroci i wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi.
 11. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. Polećmy ten ważny dzień wstawiennictwu Królowej Polski, prosząc w modlitwie o mądrość dla Polaków, odpowiedzialność za przyszłość pokoleń oraz o uczciwość. Pod Twoją obronę…
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym  tygodniu do wieczności odeszli: Barbara Grażyna Supryn oraz Alina Bronisława Banach  z ul. Krasińskiego; Waldemar Stanisław Blajerski z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….