XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 05.07.2020 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli, przez miesiące wakacyjne, zmienia się porządek popołudniowy, tzn. nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a będzie późniejsza o godz. 19.30.
 2. Spragnionych słowa Bożego zapraszamy na katechezę kerygmatyczną. Katecheza będzie głoszona dzisiaj o godz. 19.00 w starym kościele.  
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, codziennie od godz. 17.00 do 18.00. Najpierw modlitwa w ciszy, a o godz. 17.30 różaniec za naszą Ojczyznę, o mądrość dla Polaków i spokojny, uczciwy przebieg wyborów Prezydenta RP. Zachęcamy i zapraszamy do tej modlitwy.
 4. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele podczas zgromadzeń liturgicznych; o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z konfesjonału po spowiedzi. Prosimy o zachowanie porządku podczas przyjmowania Komunii św. w wyznaczonych rzędach. Tzn. Wierni, którzy chcą przyjmować Komunię św. na rękę, podchodzą w rzędzie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, oraz skrajnie po drugiej stronie, czyli przy chrzcielnicy, dotyczy to niedzieli. W środkowych rzędach Komunia św. bezpośrednio na język. Bardzo prosimy o zachowanie tej zasady. I bardzo prosimy o jak największą dbałość i szacunek przy przyjmowaniu Komunii św. na rękę. Należy przygotować skrzyżowane dłonie, i spożyć Komunię św. od razu, stojąc przy szafarzu, i dopiero odejść na swoje miejsce.
 5. Dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w dużym kościele.
 6. Zainteresowanych sierpniową Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę odsyłamy na stronę internetową parafii i na Facebooka. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i Funduszu Idę z Tobą.  Informacje o tym  również na stronie internetowej.
 7. Kancelaria parafialna czynna w wakacje tak samo. Poradnia Rodzinna nie będzie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także Poradnia Przedmałżeńska.
 8. Pan Sławomir Stasz bezinteresownie oczyścił i pomalował drewniane poręcze na dużych schodach przed wejściem do kościoła. Bardzo serdecznie dziękujemy za troskę o dobro wspólne, i życzymy Bożego błogosławieństwa. 
 9. Zapraszamy do wakacyjnej lektury prasy wyłożonej na stolikach. W tygodniku Niedziela temat numeru: Zabobony – grzech czy głupota? W Gościu Niedzielnym artykuł o rewolucji kulturowej: Historia pisana na nowo.  
 10. Dziękujemy Wam za troskę o kościół i klasztor, za duchowe i materialne wsparcie. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy i wakacje, ale także zostającym w domach życzymy bezpiecznego odpoczynku oraz błogosławionego czasu pokrzepienia ciała i duszy.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimiera Szopa oraz Lidia Sobczak z ul. Skrzetuskiego; Nadzieja Młynarczyk z ul. Powstania Styczniowego; Bronisława Sztuc oraz Bartosz Jan Smutek z ul. Herbowej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….