XIII Niedziela Zwykła - 28.06.2020 r.

 1. To jest pierwsza niedziela wakacyjna. Skończył się wyjątkowy rok szkolny. Wszystkich uczniów i nauczycieli polecamy Opatrzności Bożej. Już od przyszłej niedzieli, przez cały lipiec i sierpień, nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00, natomiast będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 19.30.
 2. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. w naszym kościele zwyczajny. Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie katedry lubelskiej i odmówienie tam wyznaczonych modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na potrzeby i wszelkie  działania Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień szczególnej modlitwy za następcę św. Piotra, czyli obecnego papieża Franciszka.
 3. Jutro o godz. 11.00 w katedrze lubelskiej święcenia biskupa nominata ks. Adama Baba. Pamiętajmy o nowym biskupie pomocniczym diecezji lubelskiej  w naszych modlitwach.
 4. Jutro w naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzą bracia: Piotr Doleżoł, Paweł Gondek, Paweł Kaczorek, Piotr Krawczyk, Piotr Zacharski. Msza św. imieninowa za naszych solenizantów jutro o godz. 6.30. Zapraszamy serdecznie i polecamy ich również Waszej modlitwie.
 5. Konferencje przed Chrztem odbywają się w soboty przed I i III niedzielą miesiąca, gdyż w te niedziele z reguły udzielany jest sakrament chrztu w parafii. Konferencje w soboty o godz. 17.00 w sali konferencyjnej za kancelarią. 
 6.  Kancelaria parafialna czynna w wakacje tak samo, czyli w godz. od 16.00 do 19.00. Natomiast Poradnia Rodzinna nie czynna w lipcu i sierpniu. W sierpniu nie będzie czynna także poradnia przedmałżeńska dla narzeczonych. 
 7. W piątek 3 lipca, w Archikatedrze Lubelskiej Święto NMP Płaczącej.
 8. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:
 • I czwartek – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00. Adoracja w dużym kościele.
 • I piątek – nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa o godz. 17.30
 • I sobota – Msza św. z nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, medytacja i różaniec.
 • Spowiedź codziennie po południu od godz. 17.30, i rano przed każdą Msza św. 

9.  Punkt Książki nie czynny w wakacje. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach. W Gościu Niedzielnym artykuł o małej świętej: Nie lubię chorować, ale…    Natomiast w tygodniku Niedziela polecamy chociażby artykuł: Pieniądze Watykanu.

10. Małżonków, którzy chcieliby mieć zdjęcia ze Mszy jubileuszowej, która miała miejsce 19 czerwca, prosimy o zgłaszanie tego w kancelarii lub telefonicznie.

11.  Życzymy Wam wszystkim obfitości Bożych darów i serca otwartego na Boga i Jego słowo. Wszystkim wyjeżdzającym na urlopy życzymy bezpiecznej podróży, dobrego wypoczynku i odnajdywania Boga w śladach, które zostawia na ziemi. Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie materialne i duchowe.

12. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Polećmy naszą umiłowaną Ojczyznę Królowej Polski: Pod Twoją obronę…

13.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Bazyl z ul. Dragonów, Wanda Kozak z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….