XII Niedziela Zwykła - 21.06.2020 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność, udział i posługę na procesjach eucharystycznych w czasie „oktawy Bożego Ciała” oraz we wczorajszych uroczystościach odpustowych ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Przede wszystkim dziękujemy dzieciom, które obficie sypały kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, dziękujemy towarzyszącym im rodzicom i katechetkom: s. Ani, s. Franciszce i s. Dorocie, wszystkim „dostawcom” kwiatów, którzy codziennie troszczyli się o to, żeby ich nie zabrakło, i od samego rana przynosili kwiaty na wieczorne procesje; dziękujemy mężczyznom noszącym codziennie baldachim, ministrantom, naszym organistom Tomaszowi i Grzegorzowi, wszystkim uczestnikom biorącym udział w publicznym wyznawaniu czci dla Jezusa eucharystycznego, dziękujemy również panu Krzysztofowi za codzienne dbanie o czystość przed kościołem i cierpliwe zamiatanie.
 2. Msza wotywna o Św. Ricie jutro o godz. 18.00. Intencje zbiorowe na Mszę można składać w zakrystii.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza wotywna o św. o. Pio. Również intencje zbiorowe na tę Mszę św. za wstawiennictwem o. Pio można składać w zakrystii.
 4. We wtorek Dzień Ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożej mądrości, wiary i odwagi w pełnieniu tej niepowtarzalnej, życiowej roli bycia ojcem.
 5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania we wtorek 23 czerwca o godz. 18.00 w amfiteatrze. Obecność obowiązkowa.
 6. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Porządek zwyczajny.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w czwartek o godz. 19.00 w sali duszpasterskiej pod furtą.
 8. Ostatnia przed wakacjami Akcja Makulatura na Misje w tym tygodniu. Kontener na makulaturę będzie podstawiony od jutra, czyli od poniedziałku od godz. 9.00, do piątku Prosimy tylko o pilnowanie porządku przy wrzucaniu makulatury, i dziękujemy za zaangażowanie.
 9. W związku z istniejącą wciąż sytuacją epidemiologiczną, informujemy rodziców, że w tym roku rezygnujemy z prowadzenia turnusów Wakacji dla dzieci na Poczekajce.
 10. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich wjeżdżających samochodami pod kościół, aby mieli na uwadze dobro innych, biorąc pod uwagę, że wielu ludzi uczestniczy na Mszy św. przed kościołem. I bardzo dziękujemy tym, którzy już wzięli to sobie do serca.  
 11. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji. Jednocześnie kierujemy apel do młodych, o odbudowanie swojej relacji do Boga i do Kościoła poprzez powrót do sakramentów: szczególnie spowiedzi i Eucharystii niedzielnej. Dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkół i przedszkoli za trudną pracę dydaktyczną i wychowawczą młodego pokolenia, i życzymy Wam wszystkim Bożego błogosławieństwa. Wszystkim studentom, naszym braciom seminarzystom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji.
 12. W przyszłą niedzielę wybory Prezydenta RP. W tym tygodniu podczas nabożeństw czerwcowych będziemy się modlić szczególnie w tej intencji. Zapraszamy do modlitwy.
 13. Wszystkim Wam kochani Parafianie, Przyjaciele Kapucynów, Sympatycy i Dobrodzieje życzymy odważnego kroczenia za Jezusem drogą prawdy i wierności. Dziękujemy za wszelkie dobro i wsparcie materialne kościoła i klasztoru.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł Naczynia połączone, natomiast w Niedzieli temat numeru: Wielka hipokryzja świata. Polecamy również nasz gazetkę parafialną Zwiastun.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Kot oraz Barbara  Szulc z ul. Herbowej . Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….