XI Niedziela Zwykła - 14.06.2020 r.

 1. Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj. Zapraszamy na godz. 15.00 do dużego kosciola. 
 2. Po Uroczystości Bożego Ciała trwają w Polsce przez 8 dni codziennie procesje eucharystyczne, które są połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału we wspólnej procesji i adoracji Najświętszego Ciała Pana Jezusa. W miarę możliwości zapraszamy też dzieci do sypania kwiatów. W czwartek, na zakończenie procesji eucharystycznych, po nabożeństwie poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych, symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię, ludzi i wszelkie stworzenie.
 3. W tym tygodniu rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce przed odpustem Niepokalanego Serca Maryi. Niestety w związku z obecną sytuacją ograniczamy się tylko do wspólnego przeżywania tych dni podczas liturgii Mszy św.
 • W czwartek Dzień Seniora, zapraszamy więc na godz. 18.00 naszych seniorów, za których będziemy się modlić, ale także zapraszamy dzieci i młodzież, aby modliły się razem z nami na Mszy św. za swoich ukochanych dziadków i babcie.
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Rodziny. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich dla tegorocznych Jubilatów obchodzących okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa oraz specjalne błogosławieństwo dla rodzin. Jeszcze do dzisiaj można zgłaszać jubilatów w zakrystii.
 • W sobotę Odpust Niepokalanego Serca Maryi. Porządek tego dnia świąteczny. O godz. 6.05 Godzinki o NMP. Następnie Msze św. o godz. 6. 30, 7.30, 8.30, 10.00. Główna Msza św. o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, ze względu na przypadającą w tym roku 70 rocznicę powstania naszej wspólnoty parafialnej na Poczekajce. Zapraszamy szczególnie na Mszę wieczorną, żeby z Biskupem diecezji celebrować nasze małe święto, dziękując Panu Bogu za wszelkie łaski i wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi oraz na nowo zawierzyć całą naszą wspólnotę parafialną Jej Niepokalanemu Sercu.  
 1. Od najbliższej soboty zostaną przywrócone katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Katechezy będą prowadzone o godz. 17.00 w sali konferencyjnej, w soboty przed I i III niedzielą miesiąca, gdyż w te niedziele jest udzielany sakrament chrztu. Już w najbliższą sobotę katecheza o godz. 17.00, a kancelaria czynna tylko do 17.45 ze względu na odpust.
 2. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00 w amfiteatrze.
 3. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich wjeżdżających samochodami pod kościół, aby mieli na uwadze dobro innych, a nie tylko swoje, biorąc pod uwagę obecną sytuację, że wielu ludzi uczestniczy na Mszy św. przed kościołem. Nie musimy zatruwać tej przestrzeni spalinami i hałasem. Prosimy o więcej „wyobraźni miłosierdzia”.
 4. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Sabinie i Stanisławowi Marcowskim za ponad 15 letnie prowadzenie Punktu Książki. Z wielką wdzięcznością za tę ofiarną posługę wobec innych życzymy zdrowia, długich lat życia na emeryturze, opieki Matki Bożej i niech dobry Bóg błogosławi we wszystkich potrzebach.
 5. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. Polecamy naszą gazetkę parafialną Zwiastun, a w niej wywiad i relacja z rekonstrukcji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przy tej okazji dziękujemy pracownikom pracowni złotniczej KORN: panom Piotrowi Andrzejewskiemu i Leszkowi Gwieździe, za rekonstrukcje korony, która również była bardzo zniszczona.
 6. Kochani Bracia i Siostry, na ten nadchodzący tydzień życzmy Wam otwartego serca na Boże natchnienia wspartego wstawiennictwem Patronki naszej parafii. Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie duchowe i materialne. Wszystkich młodych zmagających się z egzaminami wspieramy modlitwą i życzymy im pomyślności. Niech Bóg Wam błogosławi.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Ryszard Wojtyłło z ul. Zana. Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie….