Uroczystość Bożego Ciała - 11.06.2020 r.

  1. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, odpust zupełny może uzyskać wierny, który będąc po spowiedzi, w stanie łaski uświęcającej, przyjmuje Komunię Świętą i pobożnie uczestniczy w procesji eucharystycznej, dając tym samym publiczne świadectwo wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

2. Podczas Oktawy Uroczystości Bożego Ciała zapraszamy codziennie na procesję eucharystyczną. Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie wyruszała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, które jest odprawiane codziennie w czerwcu o 17.30. Jeśli tylko rodzice pozwolą, to bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

 

3. Dziękujemy Braciom ze wspólnot neokatechumenalnych oraz członkom kręgów Kościoła Domowego za przygotowanie i dekorację 4 ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dziękujemy Pani Marii Wiślińskiej za ofiarowanie brzózek na te ołtarze. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom kwiatów na ołtarze.

 

 4. Dziękujemy wszystkim osobom technicznym za transmisje procesji na telebimie i ekranach TV, panom Mariuszowi i Adamowi, dziękujemy kamerzystom „STR Studio” – Rafał Dzierba oraz „MUND Labs” Jan Drzewiecki, dziękujemy wszystkim czynnie uczestniczącym w procesji: dzieciom za sypanie kwiatów, katechetom i rodzicom za zorganizowanie dzieci, ministrantom i całej służbie liturgicznej ołtarza na ręce prezesa ministrantów Bartka, braciom klerykom na czele z ceremoniarzem br. Kamilem, mężczyznom niosącym baldachim, wszystkim, którzy udekorowali swoje domy na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję braciom: Rolandowi, Andrzejowi, Bogusławowi i Krzysztofowi za śpiew Ewangelii. Br. Solanowi, za dzisiejszą homilie na koniec przy czwartym ołtarzu. Kochani Bracia i Siostry, chociaż ta dzisiejsza procesja była tylko wokół kościoła, inaczej niż w latach poprzednich, to jednak najważniejsze jest, że chcemy nie tylko wyjść w procesji na ulice, ale przede wszystkim chcemy wierzyć, i tę wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii i w Najświętszym Sakramencie wyznawać, chcemy obecnego wśród nas Boga adorować, i oddawać Mu chwałę naszym codziennym życiem.   

 

5. Wszystkim Wam Bracia i Siostry, Drodzy Parafianie, Przyjaciele Poczekajki, Sympatycy oraz Dobrodzieje życzymy odkrywania w Eucharystii źródła życia, piękna  i największego Dobra duchowego.